KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Kladno a Středočeský kraj

FOTO: Slánský aquapark otevře po nákladné rekonstrukci už příští týden

28. 5. 2022 | Téměř po osmi měsících rekonstrukce se obyvatelé Slaného dočkají znovuotevření slánského krytého aquaparku i s venkovní letní terasou. V době, kdy bude letos kvůli náročné rekonstrukci stále ještě zavřená letní plovárna, je tato zpráva více než pozitivní.

OBRAZEM: Zichovecký kabaret roztančil publikum. Skvěle pobavil i břichomluvec

27. 5. 2022 | V kulturním sále Rodinného pivovaru v Zichovci se ve středu uskutečnil další díl hudebně zábavného pořadu Zichovecký kabaret Františka Jílka, kterému výtečně sekundoval kamarád a kladenský bavič Lubomír Čužák Rys.

PODÍVEJTE SE: Na komíně v Kačiči se vylíhla čtyři čapí mláďata. Přibyde i páté?

27. 5. 2022 | Na komíně bývalého Koulova mlýna se letos zjara usadil nový pár čápů bílých. Rarita, na kterou jsou místní náležitě hrdí, je velkou podívanou pro malé i velké a Kačičtí střeží v čapím hnízdě bedlivě každý pohyb.

PODÍVEJTE SE: Domov dobré vůle je pro potřebné druhou rodinou už dvaadvacet let

26. 5. 2022 | Domov dobré vůle Slunce v Nouzově, kde pobývají a pracují klienti se speciálními potřebami, si připomněl 22. výročí od svého založení zahradní slavností. Po dlouhé covidové odmlce se tam sešli klienti domova, pracovníci, rodinní příslušníci a další přátelé a patroni zařízení. Vše doprovázela příjemná hudba, nechyběly soutěže pro děti, jarmark a výtečné občerstvení z Kavárny Slunce.

FOTO: Zmatkují řidiči i cestující. Stavba kruháků komplikuje dopravu v Kladně

26. 5. 2022 | V Kladně začaly v tomto týdnu práce na stavbě tří kruhových objezdů: před Sletištěm, na křižovatkách ulic Vodárenské, Milady Horákové, Jaroslava Kociána, na navazující křižovatce v Americké a Vodárenské ulici a mezi výjezdem z Italské ulice od Kauflandu směrem k Lidlu.

Zdroj: kladensky.denik.cz | Další zprávy »
10:11:58 | 29.05.2022

Příbram láká na cyklovyjížďku s místostarostou

29. 5. 2022 | Již v loňském roce jsme v Příbrami začali s pořádáním cyklovyjížděk. Garantem akce se stal 1. místostarosta, který všechny příznivce cyklistiky zve na vyjížďku v pondělí 30.května.

Parkování v okolí kolínské nemocnice je pohodlnější

28. 5. 2022 | Oblastní nemocnice Kolín vybudovala nové parkoviště pro své zaměstnance.  Parkování v okolí kolínské nemocnice je pohodlnější pro pacienty, návštěvy i personál.

Výročí březohorské důlní katastrofy se blíží

27. 5. 2022 | Každé město má svoji historii, ta naše je od nepaměti spjata s hornictvím. Na historii svého města jsou Příbramané hrdi, což se projevuje mimo jiné i pořádáním pravidelných hornických akcí.

Klíšťata mohou přenášet závažná onemocnění

26. 5. 2022 | S příchodem teplého počasí roste každoročně i výskyt klíšťat v přírodě a s tím spojená rizika přenosu závažných onemocnění – Lymeské borreliózy a klíšťové encefalitidy, která způsobují postižení nervového systému a srdce.

Nymburk se v srpnu opět změní v galerii

25. 5. 2022 | Streetartový festival Město=galerie se po roce vrací do Nymburka. Do konce května mohou občané umělcům nabídnout plochy na svých objektech.

Zdroj: stredoceskenovinky.cz | Další zprávy »
10:12:00 | 29.05.2022

Erdogan využívá zajatce z Islámského státu k vraždění Kurdů, kteří je porazili. Svět Tomáše Koloce

Erdogan využívá zajatce z Islámského státu k vraždění Kurdů, kteří je porazili. Svět Tomáše Koloce

29. 5. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Dnes, v neděli 29. května 2022, je to 85 let, co se narodil velký český antropolog a etnolog Jiří Štyrský (1937-2020), který procestoval celý svět a specializoval se nejen na kontakty s přírodními národy, ale i na oblast obecných politicko-geografických otázek. Dvojdílný, velmi aktuální rozhovor o problémech současného světa a jejich řešení, který tento víkend vydáváme k jeho výročí, je výborem z rozhovorů, které tento nositel titulu Učitel roku vedl se svým žákem, autorem ru ...

Proč Che Guevaru stálo život, že na všechny melodie tancoval tango? Svět Tomáše Koloce

Proč Che Guevaru stálo život, že na všechny melodie tancoval tango? Svět Tomáše Koloce

28. 5. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Tento víkend je to 85 let, co se narodil velký český antropolog a etnolog Jiří Štyrský (1937-2020), který procestoval celý svět a specializoval se na kontakty s přírodními národy. Kromě nich se ale setkal i s řadou významných osobností naší civilizace, počínaje kubánským vůdcem Ernestem Che Guevarou. Dvojdílný, velmi aktuální rozhovor o problémech současného světa a jejich řešení, který tento víkend vydáváme k jeho výročí, je výborem z rozhovorů, které tento nositel titulu Uč ...

Vražda na pláži a slavní hosté v Zázračném městě. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou podruhé do Rio de Janeira

Vražda na pláži a slavní hosté v Zázračném městě. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou podruhé do Rio de Janeira

28. 5. 2022 | Cidade maravilhosa („Zázračné“), tak nazývají cariocas (obyvatelé brazilského Rio de Janeira) své podivuhodné město. Zaletět si do Ria bylo ostatně v šedesátkách a sedmdesátkách oblíbenou frází zhýčkaných milionářů i filmových a rockových hvězd. Všichni tito bohatí lidé se samozřejmě ubytovávali v luxusních hotelech na plážích Copacabana a Ipanema.

Jan Hus, nejslavnější český dezinformátor. Pojďme hovořit o školství s učitelem

Jan Hus, nejslavnější český dezinformátor. Pojďme hovořit o školství s učitelem

27. 5. 2022 | V poslední době začíná přibývat případů, kdy jsou učitelé propouštěni ze škol jen proto, že mají jiné názory, nebo jiný přístup k řešení problému. Rozdílným přístupem rozumím třeba to, že někdo věří předkládaným informacím (odkudkoliv – každý tábor má „své“ zdroje), zatímco jiný si klade kacířskou otázku: „Komu to prospěje?“ či „Co tím kdo získá?“

Zahynulo 319 horníků a záchranářů. Důlní neštěstí v Příbrami, od něhož uplynulo 130 let

Zahynulo 319 horníků a záchranářů. Důlní neštěstí v Příbrami, od něhož uplynulo 130 let

27. 5. 2022 | V letošním roce si město Příbram připomene smutné výročí březohorské důlní katastrofy, od níž 31. května uplyne již 130 let. Tragickou událost, při níž zahynulo 319 horníků a záchranářů, uctí řada programů. Již tuto sobotu 28. května tak můžete navštívit Vzpomínkový den v Hornickém muzeu spojený s Muzejní nocí, v úterý pak několik pietních akcí.

Zdroj: krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/ | Další zprávy »
10:12:00 | 29.05.2022

Neděle 29.5.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.