KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

Dobročinný bazárek pro Berušku je v Galerii V Troubě

17. 10. 2019 | Spolek zdravotně postižených Beruška pořádá od čtvrtka 17. října do pátku 18. října dobročinný bazárek obnošeného šatstva, obuvi, ale i keramiky a hraček v Galerii V Troubě v Městském centru Grand (přízemní prostor bývalého kina) v ulici Edv. Beneše ve Slaném.

Malí i velcí kufroběžci se vydali do Liptákova

17. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ V rámci osmadvacátého ročníku Běhu Járy Cimrmana, který je nejstarším kufroběžeckým závodem na Kladensku, se lidé opět proběhli do legendárního Liptákova. Ve skutečnosti běžci nakaženi smyslem pro nesmysl tak, jak tomu vždy bývá, startovali z kladenské ulice Na Cimrmanském. Cílem, tedy pomyslným Liptákovem spojovaným s fiktivním českým géniem Cimrmanem, pak bylo vlakové nádraží u Kamenných Žehrovic. ...

Někde výlovy nebudou, jinde začínají o víkendu

17. 10. 2019 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Vody je nedostatek a příliš veselá situace není ani na Kladensku. I to je důvod k tomu, že se někteří rybáři a majitelé rybníků rozhodli letos nepořádat výlovy.

Autobusák v Kladně bude fungovat co nevidět, některé linky teď mění směr

16. 10. 2019 | Na kladenské autobusové nádraží se po více než dvou měsících vrátí provoz příměstských linek, a to od úterý 29. října. Ke stejnému termínu bude vrácena i městská linka 610 do původní trasy ulicí Vrbenského přes náměstí Starosty Pavla do Zádušní ulice.

Veřejnost může hlasovat pro tři desítky návrhů do konce října

16. 10. 2019 | První ročník participativního rozpočtu s názvem Společně v Kladně, kdy občané vymýšlejí vlastní projekty, je v plném proudu. Radnice pro tuto aktivitu uvolnila tři miliony korun. Veřejnost může do konce října hlasovat pro 32 návrhů, které lze uskutečnit.

Stanislav Motl vyprávěl ve Slaném o zmizelém pokladu

16. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Oblíbený badatel, novinář, reportér a spisovatel Stanislav Motl uspořádal v Městském centru Grand ve Slaném v úterý v podvečer besedu na téma Kam zmizel zlatý poklad republiky. Posluchačům vyprávěl a promítal film o dramatickém pátrání po osudech zlatého československého pokladu.

Slaňáci opraví tři velké objekty, bez dotací se to ale neobejde

16. 10. 2019 | Do rekonstrukce tří velkých městských objektů se chtějí pustit ve Slaném. Bez dotací to ale nepůjde.

Doktor Klaun uzdravuje nemocné děti také v Kladně

15. 10. 2019 | Smích léčí, a u nemocných to platí dvojnásob. V nemocnici v Kladně děti pravidelně navštěvují klauni z neziskové organizace Chance 4 Children a přináší jim terapii smíchem. V Kladně kromě pravidelných návštěv Dr. Klauna probíhá speciální arteterapeutický projekt „Pohádky k dočmárání“, kdy autorka osobně předčítá pohádky a děti kreslí.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kladensku?

14. 10. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme dnes?

OBRAZEM: Slunečné posvícení v Tuchlovicích

14. 10. 2019 | Druhá říjnová neděle byla zalitá sluncem a teploty také na Kladensku překročily dvacítku. Rodiny proto vyrazily do ulic jen nalehko a lidé si užili krásné babí léto. V Tuchlovicích se navíc konalo tradiční posvícení, o důvod více, aby si místní užili i s dětmi nejen posvícenské koláče, ale hlavně pouťové atrakce, které zaplnily a rozezněly náves.

Pohlednice z minulosti: Stavba obchodního domu Frank

13. 10. 2019 | Rohová budova bývalého obchodního domu se téměř nezměnila. Tento dům vypadal jako zmenšená replika slavné Bílé labutě, možná i proto, že ho měl na svědomí stejný architekt – Jan Gillar.

Kladenští chovatelé uspořádali prodejní výstavu

13. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Kladenská základní organizace číslo 1 Českého svazu chovatelů uspořádala okresní soutěžní výstavu králíků, drůbeže a holubů. Kromě pohledu na výstavní kousky nechyběl ani doprovodný program.

Slaný zřídilo jako první v kraji Posez pod hlavičkou města

13. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Kontaktní místo pro seniory a lidi se zdravotním postižením s názvem Posez bylo slavnostně otevřeno ve středu 9. října v penzionu ve Slaném.

V kladenském domě kultury je výstava obrazů Přemysla Povondry

12. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ V Kladenském domě kultury je od října k vidění výstava obrazů kladenského malíře Přemysla Povondry. Prodejní expozice zde bude na stěnách v předsálí instalována až do května příštího roku.

Kladno ocenilo další dobrovolné dárce krve Jánského plaketou

11. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Červený kříž spolu s magistrátem města Kladna slavnostně předaly Jánského zlaté plakety kladenským dárcům krve. Zlatá plaketa profesora Jánského se uděluje dobrovolným dárcům za 40 bezplatných odběrů.

Děti z kladenského Korálku uklidily okolí své školy

11. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Do třídenní celorepublikové akce 72 hodin, při které dobrovolníci napříč celou republikou pomáhají druhým, přírodě či jejich okolí, se opět zapojila také kladenská speciální základní škola Korálek.

Žižičtí byli na Žofíně už ve dvě hodiny ráno, aby se rozloučili s Karlem Gottem

11. 10. 2019 | Václav Duchek ze Slaného vstával v pátek 11. října před pátou hodinou, aby se včas dostal na pražský Žofín poklonit se památce Karla Gotta. Starosta Žižic Vratislav Rubeš s manželkou Marcelou byli na místě dokonce už ve dvě hodiny ráno, aby byli mezi prvními ve frontě. "I tak jsme si museli vystát dlouhou řadu. Před námi už byla asi stovka lidí," potvrzuje starosta Žižic.

Kladenští radní stále řeší problém, jak nastupovat do autobusu

11. 10. 2019 | Nastupovat do autobusů městské hromadné dopravy (MHD) v Kladně pouze předními dveřmi anebo všemi? To je problém, na který mají rozdílné názory i radní. Před nedávnem sice odhlasovali variantu, že cestující budou nastupovat pouze dveřmi u řidiče, ovšem názory politiků se různí. 

Na poslední cestu vyprovodí Karla Gotta i Slaňáci

10. 10. 2019 | Václav Duchek ze Slaného, kterého znají lidé asi nejvíce z epizodních rolí z filmů Zdeňka Trošky, byl celý život velkým fanouškem zpěváka Karla Gotta a pracovně se s ním setkal hned dvakrát. Poprvé počátkem milénia při natáčení Troškovy pohádky Z pekla štěstí 2 a jindy při televizní hudební soutěži DoReMi.

Památný den Sokolstva si připomněli i na Sletišti

10. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Památku všech Sokolů, kteří za německé okupace položili život, si připomněla veřejnost na kladenském Sletišti. Zúčastnění položili věnce a kytice k Tyršovu památníku a vyslechli si československou hymnu v podání ženského pěveckého sboru Smetana.

Zdroj: Kladenský deník - zprávy - kladensky.denik.cz
22:13:36 | 17.10.2019Nastávající maminky potřebují speciální, a přitom zábavné cvičení

Kurzy cvičení pro těhotné bývají trochu monotónní. Přitom vhodný pohyb je v tomto období velmi důležitý. Nově koncipovaný kurz v Monkeys Gym Juklík na Praze 5 se v průběhu 10 lekcí zaměřuje na různé oblasti těla, které vyžadují v těhotenství ...

Podzimní přejídání? Jak se ovládnout a nemlsat

16.10.2019 | Další

Podzim je v plném proudu a třebaže neukazuje svou nejkrutější podobu, příslib mrazů a brzkých stmívání nás ovlivňuje. Ať už ponurnou náladou, únavou č ...

Středočeští plicní lékaři odhalili v kraji 16 nemocných

15.10.2019 | Z regionu

41 lidi ze Středočeského kraje si nechalo zkontrolovat plíce. U 2 z nich našli pneumologové podezření na idiopatickou plicní fibrózu (IPF), u dalších ...Pátek 18.10.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.