KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

Kladenští strážníci razili cestu vozidlu s pořezaným dítětem

11. 12. 2019 | Ve středu ráno oznámila rozrušená spolujezdkyně řidiče osobního vozidla kladenským strážníkům, kteří, stejně jako vozidlo s oznamovatelkou, stáli na křižovatce ulic Josefa Hory a Petra Bezruče na červený signál, že má v autě hodně pořezané malé dítě a že potřebují co nejrychleji k lékaři. Ještě než strážníci zjistili, o co se vlastně jedná, řidič vyrazil velkou rychlostí pryč.

Investor chce na Růžovém poli stavět byty, někteří lidé z koalice jsou proti

11. 12. 2019 | Investor, který zamýšlí v Kladně v kročehlavské lokalitě na Růžovém poli postavit obchodní centrum Globus, by zde rád vybudoval i stovky nových bytů. V uplynulých dnech se kvůli tomu uskutečnila schůzka s vedením Kladna. Názory radnice ale nejsou jednotné a zejména představitelé hnutí Kladeňáci, kteří dlouhodobě odmítají na Růžovém poli i Globus, nesouhlasí se zatížením místa další bytovou výstavbou. Pokud by se záměr podařilo prosadit, například radní Petr Soudek (Kladeňáci) je připraven na svo ...

Čísla i trasy: autobusové linky se v neděli změní

10. 12. 2019 | V neděli 15. prosince dojde v souvislosti s další etapou integrace veřejné dopravy ke změnám autobusových linek v západní části Kladenska.

Kladenští zastupitelé se sejdou letos naposledy

9. 12. 2019 | Šesté zasedání kladenských zastupitelů se uskuteční v pondělí 16. prosince. Zastupitelé budou na svém letos posledním zasedání jednat od 16 hodin, a to tradičně v budově Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně na Sítné.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kladensku?

9. 12. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kladensku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

U Husovy skály v Knovízi se otevřela brána do pekla

9. 12. 2019 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ U Husovy skály v Knovízi se otevřelo o víkendu peklo. Čerti se rozhodli zpřístupnit své zázemí, aby pozemské bytosti mohly nakouknout do podsvětí. Knovízská skála a okolí se v pátek a v sobotu 6. a 7. prosince zaplnila pekelníky, Dorotou Máchalovou, Petrem Máchalem, Luciferem a stejně tak Mikulášem a andělem.

Pohlednice z minulosti: V Sazené se nachází nejstarší most ve středních Čechách

8. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Kamenný historický most v Sazené je nejstarším mostem ve středních Čechách. V rámci seriálu retro fotografií se nyní můžete podívat na snímky, které most zachycují v minulosti.

Kladeňáci se projedou na nových kolech, jedná se už o třetího provozovatele

8. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Vedení Kladna vybralo nového provozovatele sdílených kol. Vítězem tendru pro následující dva roky se stala společnost Nextbike. K dispozici bude sto bicyklů. V Kladně od roku 2017 za bývalého vedení jezdila Rekola a posléze elektrokola. Služba byla prý ale nákladná, tak radnice našla jiného dodavatele. V letošním roce už je ukončen provoz růžových sdílených kol v Kladně.

Na bezpečí Slaňáků dohlíží další kamera

7. 12. 2019 | Město Slaný získalo dotaci ministerstva vnitra na pořízení dalšího kamerového bodu. Na bezpečí Slaňáků díky tomu dohlíží už osmnáctá kamera. Tentokrát je umístěna v sídlišti Cyrila Boudy. „Máme radost, že projekt byl úspěšný. Dotace byla ve výši 220 korun a město se podílelo bezmála 59 tisíci korunami,“ řekl starosta města Martin Hrabánek (ODS).

Školy Slunce mohou nově využívat další automobil

6. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Před unhošťskou kavárnou Slunce se blýskal zbrusu nový sociální automobil Dacia Dokker. Ten bude nově sloužit potřebám Soukromé mateřské, základní a střední školy Slunce. Na nový vůz se složilo celkem třiadvacet sponzorů.

OBRAZEM: Čerti obsadili bývalý důl Mayrau, přišel i Mikuláš

6. 12. 2019 | Akce Čertoviny spojená s čertovským kováním se uskutečnila ve čtvrtek 5. prosince v prostorách Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích. Na děti i jejich doprovod čekalo v útrobách bývalého dolu mnoho čertů, chybět samozřejmě nemohl ani svatý Mikuláš a anděl.

Boj s hlodavci nekončí, neukáznění lidé přispívají k jejich množení

6. 12. 2019 | Pracovníci vodáren svádí trvalý boj s hlodavci v kanálech. Přesto se jejich populaci daří regulovat a potkani se nepřemnožili. Letošní celoplošná deratizace, kterou provádí Středočeské vodárny (SVAS) je skončena. Na likvidaci hlodavců byly použity 4 tuny návnad. Následující týdny jsou vyhrazeny pro opakované deratizace.

První etapu obchvatu Slaného zprovozní v úterý 17. prosince

6. 12. 2019 | První etapa obchvatu Slaného, čili přeložky silnice I/16 Slaný - Velvary, je hotová. Jako první bude po dvou letech otevřen v úterý 17. prosince úsek mezi Slaným a Žižicemi. Druhou etapu dokončí silničáři v příštím roce. Obyvatelé Slaného a okolních obcí čekali na obchvat více než třicet roků.

Tip Deníku: Vánoce na Čabárně potěší děti i dospělé

5. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Naučné středisko ekologické výchovy v Brandýsku láká na tradiční oslavu Vánoc. Na Čabárnu mohou zájemci dorazit v sobotu 7. prosince kdykoli v době od 14 do 17 hodin.

Mikuláš obdaroval děti na náměstí Starosty Pavla

5. 12. 2019 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Rok se s rokem sešel, a tak do Kladna opět přijel Mikuláš se svou družinou. Svatý Mikuláš z Myry byl již za svého života oblíbeným mezi lidem, a to zejména díky své štědrosti. A právě s touto vlastností ho má veřejnost spojeného, mikulášská nadílka v našich končinách vždy připadá na 5. prosince. 

Výběrové řízení na opravu kladenského zimáku bude vypsáno v lednu

5. 12. 2019 | Oprava střechy kladenského zimáku, která je v havarijním stavu, zahájí město nejpozději v dubnu roku 2021 po ukončení hokejové sezony. Výběrové řízení bude vypsáno v lednu. Jedná o zakázku za zhruba 150 milionů korun. V úvaze byla i dražší varianta rekonstrukce, která by se týkala přestavby celé haly. Práce jsou odhadnuty na zhruba 700 milionů korun. To ale město z rozpočtu nebude schopné bez dotace financovat. Vše se tedy rozdělí do několika etap a let. ...

Pozor na mráz! Může vám zničit vodoměr

3. 12. 2019 | Středočeské vodárny (SVAS) apelují na odběratele, aby zajistili svoje vodoměry před mrazem. To, že se upozornění vyplácí, ukazuje každoroční pokles poškozených vodoměrů. „V období od listopadu 2018 do května 2019 se vyměnilo o polovinu méně poškozených vodoměrů než za stejné období 2017 - 2018,“ řekl Pavel Pobříslo, provozní ředitel SVAS.

Výměna dalšího jednatele v městské společnosti se opozici hrubě nezamlouvá

3. 12. 2019 | Rada města Kladna jmenovala jednatelem městské společnosti TEPO radního Lukáše Hanese. Vystřídal Roberta Peštu, který skončil na vlastní žádost. Své zkušenosti uplatní v dozorčí radě. Společnost TEPO poskytuje technické služby v oblasti zemních prací a rozvodů tepla a vody.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kladensku?

3. 12. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kladensku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Cestující z Kladna a okolí bude vozit osmadvacet nových autobusů

2. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Cestující z Kladna i lidi z okolí bude nově vozit 28 autobusů na plynový pohon (CNG). Vozy veřejné přepravy budou pořízeny za 180 milionů korun, přičemž část nákladů by měla být hrazena z evropské dotace.

Zdroj: Kladenský deník - zprávy - kladensky.denik.cz
04:12:38 | 12.12.2019Chovatele mají povinnost nechat očipovat své psy do konce roku, jinak jim hrozí pokuta

Chovatelé v České republice mají zhruba poslední tři týdny na to, aby své psy nechali u soukromého veterinárního lékaře označit mikročipem. K 1. lednu 2020 bude na základě novely veterinárního zákona schválené v roce 2017 povinné očkování psa proti ...

Dva muži vylákali od více něž stovky poškozených přístupové údaje k účtům a platebním kartám, škoda je více než 20 milionů

11.12.2019 | Krimi

PRAHA - Detektivům se podařilo objasnit případ, který je v rámci České republiky mimořádný jak počtem poškozených, tak škodou, která se vyšplhala na v ...

Češi investují, ale jenom bezpečně do konzervativních aktiv

11.12.2019 | Ekonomika, podnikání

Není žádná novinka, že český investor je opatrný. Když už jsme schopni měsíčně uspořit nějaké finance a rozhodneme se je investovat, sázíme na jistotu ...Čtvrtek 12.12.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.