KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

Fotografická soutěž Kladenský krasohled už zná letošní vítěze

7. 12. 2021 | /FOTOGALERIE/ Třetí ročník otevřené fotografické soutěže Kladenský krasohled, kterou pořádá město Kladno, zná své vítěze. Do letošního ročníku se zapojilo 108 obyvatel města, což je ještě o 11 fotografů více než v předešlém ročníku. Z celkového počtu bylo 15 účastníků kategorie „Do 16 let včetně“. V období od 15. listopadu 2020 do 15. září 2021 zaslali soutěžící celkem 508 fotografií, z toho 56 jich přišlo ve zmíněné juniorské kategorii. ...

Ve slánské nemocnici covidových pacientů neubývá, nejmladšímu je čtyřiadvacet

7. 12. 2021 | Ve slánské městské nemocnici neubývá covidových pacientů. Intenzivní lékařskou péči aktuálně potřebuje 27 nemocných lidí, z toho 3 leží na oddělení ARO a 6 osob je umístěno na takzvaných reprofilizovaných JIP lůžkách. Zbytek je na standardních lůžkách.

OBRAZEM: Čertoviny na Mayrau poctil svou návštěvou i svatý Mikuláš

6. 12. 2021 | V Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích se otevřely brány pekelné a kromě čertů navštívil Mayrovku i svatý Mikuláš s družinou andělů. Děti prošly peklem, kde musely předstoupit před Lucifera a kumpanii čertů. Jednotlivcům pak vládce pekel přečetl jejich prohřešky z knihy hříchů.

OBRAZEM: Velkolepý mikulášský průvod s koňmi projel Kladnem

5. 12. 2021 | Kladno zažilo po roce opět velkou podívanou. Mikuláš na koni se svojí početnou družinou a zástupem pekelníků zavítal v neděli odpoledne 5. prosince do Kladna.

PODÍVEJTE SE: V Knovízi zakusily děti v pekle s čerty i žerty

5. 12. 2021 | Peklo v Knovízi u Husovy skály otevřelo v pátek a v sobotu svoje brány v rámci akce S čerty jsou žerty. Děti místní i přespolní procházely jednotlivě za dodržení hygienických nařízení pekelnou stezku plnou světelných a zvukových efektů.

PODÍVEJTE SE: Lidé si užívali na Barborku zasněžené Kladenské Vánoce

4. 12. 2021 | Zasněžené Kladenské Vánoce a druhá adventní sobota na náměstí Starosty Pavla i v Zahradě Kladenského zámku se opět vydařily. Zimní radovánky a sváteční atmosféru si nenechaly ujít desítky návštěvníků z Kladna a okolí. Kladenský deník vám dnes přináší snímky zachycené objektivem Josefa Seiferta.

PODÍVEJTE SE: Bílý advent na Kladensku. Někde se daří i sněhulákům

4. 12. 2021 | Sníh, který zasypává Kladensko od sobotního rána 4. prosince, patrně dlouho nevydrží. Vzhledem k předpovědi počasí, která hlásí teploty nad nulou, zbude ze sněhové pokrývky do večera mnohde asi jen špinavá břečka.

Kladensko zasypal sníh a přibývá i nehod

4. 12. 2021 | /FOTOGALERIE/ Druhá adventní sobota je na Kladensku ve znamení sněhové nadílky, se kterou se pojí řada nehod. Všechny, které se od páteční noci a v sobotu dopoledne v okrese staly, se obešly bez zranění. Někdy hrála roli nepřiměřená rychlost, jindy nezkušenost řidičů.

OBRAZEM: Náhradní vánoční strom už stojí ve Slaném, pochází z Čeradic u Klobuk

3. 12. 2021 | Vánoční strom ve Slaném na Masarykově náměstí, který v úterý 30. listopadu zlomil a srazil na zem prudký vítr, nahradil v pátek 3. prosince zhruba desetimetrový stříbrný smrk z Čeradic u Klobuk.

OBRAZEM: Kladenské Vánoce jsou v plném proudu, lidé si užívají hudbu i kluziště

3. 12. 2021 | Kladenské Vánoce plné radosti, zářících světel a celoročního tržiště jsou soustředěny na náměstí Starosty Pavla před radnicí. Ani letos nechybí veřejné kluziště pod širým nebem a stejně tak pravidelný hudební program na pódiu.

Zájemci uvidí, jak při výchově specialistů ve škole pomáhají robotičtí pacienti

3. 12. 2021 | Zásah složek integrovaného záchranného systému ve virtuálním prostředí, hi-tech simulátor kojence, který učí zdravotníky pečovat o miminka, či laboratoř, kde se v reakci na nedostatek přístrojů k boji s první vlnou náporu koronaviru zrodil nouzový plicní ventilátor CoroVent, na jehož vývoji spolupracovali i studenti. To jsou některá z lákadel, jež návštěvníkům v pátek 3. prosince představí Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně. ...

Kladenští otužilci pozvali mezi sebe přemožitele kanálu La Manche

2. 12. 2021 | Otužilci Kladno, kteří společně fungují zhruba šest let, uspořádali jako v předchozích letech akci s názvem Libušínská míle. Každý si mohl přijít zkusit zaplavat celou míli, tedy vzdálenost, kterou ve studené vodě zvládne jen pár borců. Kdo se necítil na celou trasu, plaval v družstvu.

V areálu slánské nemocnice skončila rekonstrukce, trvala dlouhé měsíce

2. 12. 2021 | /FOTOGALERIE/ První prosincový den byla definitivně ukončena rekonstrukce páteřní nemocniční komunikace s novými povrchy, chodníky, kanalizací, osvětlením a parkovacími místy před budovami A a B, rekonstrukce brány s instalací nových závor a rekultivace nemocničního parku s novou výsadbou, lavičkami a odpadkovými koši.

Rekonstrukce ve slánském aquaparku: Opravy vyjdou zhruba na 30 milionů korun

2. 12. 2021 | /FOTOGALERIE/ V aquaparku ve Slaném, který je v provozu déle než dvacet let, probíhá v současné době rekonstrukce. Pro veřejnost byla plavecká hala uzavřena letos na podzim a plavci se sem vrátí nejdříve zjara.

V Zooparku Zájezd je živo i v zimě, v neděli tam přijde také Mikuláš

2. 12. 2021 | V době zákazů pořádání vánočních trhů, omezení počtu účastníků hromadných akcí a omezených vstupů do restaurací je Zoopark Zájezd díky svému rozlehlému areálu ideálním místem na výlet s rodinou. K návštěvě není potřeba očkování ani testy a návštěvníci si tak mohou užít návštěvu třeba už v neděli 5. prosince, kdy bude v zoo i Mikuláš s čertem a andělem a od 13 do 16 hodin rozdá dobroty všem hodným dětem. ...

Dva Lukášové našli stroj času, panstvo pozvou v Kladně do minulosti

2. 12. 2021 | /FOTOGALERIE/ Kladenská pěší zóna ožívá novým multikulturním prostorem. Objekt nazvaný Dům 550 nabízí dokonalou iluzi návratu do starých časů a propojuje umění s gastronomií. Návštěvníci se zde rázem ocitnou v prostředí přelomu 19. a 20. století. Jak řekl autor projektu a správce Domu 550 Lukáš Hemek, v prostoru si přijdou na své milovníci výtvarného umění, hudby i dalších dobových reálií.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kladensku?

1. 12. 2021 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kladensku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Kladenští musheři zabodovali na mistrovství Evropy, ani zranění je nezastavilo

1. 12. 2021 | Kladenští musheři se v uplynulých dnech zúčastnili mistrovství Evropy v německém Klaustow pod vedením mezinárodní organizace FITC. Tentokrát se závodilo ve sprintu i midu čistokrevných psích spřežení. Kladeňáci svůj klub nezahanbili. Lucie Müllerová na midové trati v kategorii MB-1 získala se svými čtyřmi husky titul mistryně Evropy, její výkon nesnižuje ani fakt, že v této kategorii startovala pouze tři spřežení. ...

Nové zasíťované parcely chce Slaný prodávat už počátkem roku

1. 12. 2021 | Pozemky v lokalitě na Hájích v severní části města Slaného, budou mít už počátkem příštího roku nové majitele. Vedení města se rozhodlo rozprodat volné městské plochy v sousedství lesoparku jako stavební parcely, přičemž zajistí i jejich zasíťování.

OBRAZEM: Děti se podívaly s kahany do podzemí, čekalo je strašidelné překvapení

30. 11. 2021 | Skanzen Mayrau uspořádal pro děti další ročník zábavného tajemného setkání s názvem S lampou do podzemí. Účastníci akce měli za úkol vytvořit si vlastní lucerničky a s nimi odhalit tajemství podzemí.

Zdroj: Kladenský deník - zprávy - kladensky.denik.cz
14:12:09 | 07.12.2021Zpravodajství KladnoDnes.cz

Česká bankovní asociace varuje klienty bank před novou vlnou podvodných útoků

Česká bankovní asociace (ČBA) varuje klienty bank před novou vlnou podvodných útoků. Podvodníci využívají nepozornosti klientů v předvánočním období a pod záminkou, že jsou jejich peníze v ohrožení, je donutí vybrat úspory a vložit na podvodné účty ...

Ve Středočeském kraji je pandemická situace stabilizovaná, nemocnice však musí omezovat plánovanou péči

Pandemická situace ve Středočeském kraji je i nadále stabilizovaná. Počty nových prokázaných onemocnění Covid-19 se nyní drží na hranici kolem 2 000 p ...

Systém slev a služeb pro seniory Senior Pas by měl pokračovat, shodla se Rada Středočeského kraje

Středočeský kraj má zájem o pokračování projektu Senior Pas, jehož předmětem je poskytování a provozování jednotného systému slev a služeb pro seniory ...

Středočeské střední školy dostanou 16 milionů korun na podporu vybraných studijních oborů

Celkem 16 milionů korun dostanou středočeské střední školy na podporu vybraných studijních oborů, které jsou potřebné, ale není o ně mezi žáky odpovíd ...

Díky projektu Obědy do škol má denně teplý oběd přes tisíc středočeských dětí

Středočeský kraj je už čtvrtým rokem zapojen do akce "Obědy do škol". Cílem projektu, který zastřešuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, je zabez ...Úterý 7.12.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.