KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

Kladenské děti závodily o průkaz Ledového strážníka, zazářily dívky

29. 1. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Strážníci Městské policie Kladno připravili už pošesté pro děti z Kladna a okolí bruslařskou soutěž Ledový strážník. Na venkovním kluzišti na náměstí Starosty Pavla u radnice se potkalo letos osmnáct soutěžících ve věku od tří do patnácti let.

Podívejte se: Na zdraví prezidenta si v Kladně připíjeli pivem a zelenou

28. 1. 2023 | Velkou radost z nového českého prezidenta Petra Pavla projevují od prvních okamžiků také lidé v kladenských hospodách. I ti, kteří třeba nepatří do tábora jeho voličů, si na novou hlavu státu s kamarády u stolu nakonec připili. Akceptují vítězství a prezident je všech. Kladenský deník navštívil v sobotu večer kročehlavskou restauraci Originál 1869 Flora.

Lánští se radují z nového prezidenta, jejich volba i napodruhé vyšla

28. 1. 2023 | Upřímnou radost z vítězství Petra Pavla mají i v Lánech, kde se nachází lánský zámek – sídlo prezidentů. I napodruhé zde zvítězil Petr Pavel, stejně jako v prvním kole.

Je rozhodnuto: Kladensko si za svého prezidenta zvolilo generála Petra Pavla

28. 1. 2023 | Sečteno mají už i na Kladensku. Oproti prvnímu kolu prezidentských voleb zde na plné čáře zvítězil tentokrát generál Petr Pavel. První kolo ze čtyř volebních obvodů Kladno, Slaný, Unhošť a Velvary, ovládl z poloviny Andrej Babiš. Ve druhém kole přišlo nejen více voličů, ale k Petru Pavlovi se tentokrát přiklonili i příznivci neúspěšných kandidátů z prvního kola.

V Máslovicích odvolila v sobotu starostka obce v převleku orangutana

28. 1. 2023 | V Máslovicích dorazil do volební místnosti orangutan. V převleku primáta byla starostka Máslovic Vladimíra Sýkorová, která svůj hlas vhodila do urny v obecní knihovně. Jelikož obec žije v sobotu především masopustem spojeným s veřejnou zabíjačkou, spojila tím příjemné s užitečným.

Ve vinařické věznici volil prezidenta rekordní počet odsouzených vězňů

28. 1. 2023 | Volbu nového prezidenta si nenechali ujít ani odsouzení z Věznice Vinařice. Nejen vidina možné prezidentské milosti přivedla letos k urnám rekordní počet vězňů. 

V Lotouši už mají lístky z urny sečteny, u voličů zvítězil generál Petr Pavel

28. 1. 2023 | V jednom z nejmenších volebních okrscích na Kladensku už mají sečtěno. Sídlo má v kanceláři soukromé společnosti v místní části Slaného v Lotouši. Jak potvrdil předseda této volební komise, v jejich lotoušském okrsku dostal více hlasů Petr Pavel než Andrej Babiš.

Devětadevadesátiletá volička Lidmila přišla pěšky. Běžně vyjde i desáté patro

28. 1. 2023 | /FOTO/ Bezmála stoletá volička paní Lidmila Myškovská, která zažila všechny prezidenty, včetně Masaryka, přišla v sobotu 28. ledna pěšky k volbám ve slánském okrsku v mateřské škole U Divadla. Devětadevadesátiletou vitální seniorku, která stovku oslaví za rok v říjnu, doprovodila dcera a ve volební místnosti se potkaly i s vnučkou.

Na Bučině volili prezidenta v bývalé hasičárně. Tuchlovice standardně na úřadu

27. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Dveře jedné z nejmenších volebních místností v okrese se otevřely v pátek i ve Velké Bučině u Velvar, lidé volili v bývalé hasičárně, kde si komise přitápí akumulačními kamny a vystačit musí s mobilní toaletou. 

Volební místnosti se plnily v Kladně i Družci. O druhé kolo byl větší zájem

27. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ V kladenském volebním okrsku ve Švermově v místní úřadovně se dveře doslova netrhly. Už první hodinu po otevření volebních místností zde byla účast bezmála dvacet procent. Jak potvrdila předsedkyně volební komise Nikola Pechová, voličů chodilo více než v kole prvním. Ženské osazensto v komisi vítalo příchozí v dobré náladě a k chuti přišel i domácí moučník.

Podívejte se: První voliči dorazili ve Slaném už před druhou hodinou

27. 1. 2023 | Do šestého okrsku v restauraci v Hemerkově statku dorazili první voliči ve Slaném již krátce před otevřením volebních místností. Hned po jejich otevření byla voličů celá řada. 

Ptačí chřipka na farmě v Lánech: Začala likvidace desítky tisíc kachen

27. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ V lánském komerčním chovu kachen uhynula více než stovka z nich. Odebrané vzorky potvrdily výskyt nebezpečné ptačí chřipky H5N1. Kvůli tomu bylo rozhodnuto o likvidaci celého chovu, ve kterém je více než deset tisíc kachen.

Ptačí chřipka na Kladensku. Veterináři utratí přes 10 tisíc kachen

26. 1. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Na Kladensku bylo potvrzeno další ohnisko ptačí chřipky. Letos již jedenácté na území celé České republiky. Kvůli nákaze musí být utracen celý chov kachen. Jde o více než 10 tisíc kusů drůbeže.

Z měst i vesnic na Kladensku mizí strážníci. Obcím chybí peníze i lidé

26. 1. 2023 | Strážců veřejného pořádku v obcích rok od roku ubývá. S rostoucími náklady na provoz této ozbrojené složky zmizeli před časem strážníci například z Stehelčevsi i Zlonic. S městkou policií (MP) se rozloučí po letech i ve Smečně. Řady obecní policie výrazně prořídly také v Kolči. Aktuálně zde mají dva strážníky. Zda obec tuto složku zachová, se zatím neví.

Video: Stovky lidí ve Slaném zůstaly bez tepla. Dělníci havárii stále opravují

25. 1. 2023 | Havárie teplovodního potrubí odstřihla několik stovek obyvatel slánského sídliště na Pražském předměstí od tepla a teplé vody. První domácnosti začaly výpadky tepla a teplé vody pociťovat v sobotu a postupně přibývaly další. Poruchu by se mělo podařit odstranit do pátku.

V Kladně odvolili v drive-in stanu první voliči již ve středu dopoledne

25. 1. 2023 | Druhé kolo prezidentských voleb v drive-in stanovišti začalo ve středu 25. ledna v 8 hodin také v Kladně v ulici Jana Palacha před budovou ředitelství Středočeských hasičů. K dispozici bude stan až do středeční 17 hodiny.

Referendum bylo podle senátorky zmanipulované. Případem se bude zabývat soud

24. 1. 2023 | Během prvního kola prezidentských voleb se v Kladně uskutečnilo i referendum o zákazu hazardu. Zúčastnilo se ho jen 26 procent voličů namísto potřebných 35 procent. Podle vedení města Kladna je tak hlasování neplatné. Iniciátoři referenda Kladno bez hazardu a kladenská senátorka Adéla Šípová (Piráti), považují jeho průběh za zmanipulovaný. Jsou přesvědčeni o tom, že na vině je vedení kladenské radnice. Senátorka proto připravuje na vedení města žalobu. Vedení města nařčení odmítá.  ...

Test Kladenského deníku: Prošlé potraviny se prodávat nesmí, ve zlevněnce jsou

24. 1. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Kam se podíváte, ceny všeho letí vzhůru a drahota rychlým tempem prostupuje do našich životů. Asi nejvíce vnímáme zdražení hlavně základních potravin a ostatních věcí denní spotřeby. Olej za 70 korun, chleba za 40, máslo za 60 korun. Všechno od loňska zdražilo tak, že i člověk, který běžně ceny nesleduje, je přinejmenším překvapený.

Fotokvíz: Poznáte obec na Kladensku?

23. 1. 2023 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kladensku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Provoz vlaků ze Slaného do Loun patrně zůstane. Kraj s obcemi míří ke kompromisu

23. 1. 2023 | Středočeský kraj s největší pravděpodobností zachová provoz vlaků na trati ze Slaného do Loun. Kraj původně plánoval zastavení provozu od červnové změny jízdního řádu, nakonec ale vlaky v omezeném rozsahu zůstanou.

Zdroj: Kladenský deník - zprávy - kladensky.denik.cz
10:12:25 | 29.01.2023Zpravodajství KladnoDnes.cz

Na Kladensku bylo potvrzeno nové ohnisko ptačí chřipky, veterináři utratí přes 10 tisíc kachen

Nové ohnisko ptačí chřipky s pořadovým číslem 11 se potvrdilo v komerčním chovu kachen v Lánech na Kladensku ve Středočeském kraji. Chovatel nahlásil krajské veterinární správě úhyn 103 kachen z celkového počtu 10 100 ...

Od 20. ledna mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

Ode dneška do 21. února 2023 mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem nominovaným na Cenu hejtmanky 2022. Hlasování o Cenu veřejnosti je spuštěno na web ...

Středočeský kraj bude na olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji reprezentovat 88 sportovců

V neděli 22. ledna 2023 začíná 20. ročník Olympiády dětí a mládeže, který se bude konat v Královéhradeckém kraji. Středočeský kraj bude reprezentovat ...

Na střední do středních Čech! Kraj nabízí zájemcům o studium výběr z téměř 130 oborů

Začátek roku patří v mnoha rodinách debatám o volbě střední školy. Středočeský kraj nabízí dlouhodobě na svém území rozsáhlou nabídku zajímavých oborů ...

Středočeský kraj rozdělí v letošním roce 2,7 miliardy korun na poskytování sociálních služeb

Pro letošní rok rozdělí Středočeský kraj 2,7 miliardy korun mezi 551 sociálních služeb. Je to o 293 milionů korun více než v loňském roce. Částka je f ...Neděle 29.1.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes