KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

Termokameru získanou od kraje umí slánská nemocnice využít různě

6. 8. 2020 | Termokameru, která umí průběžně měřit tělesnou teplotu příchozích, což se za nynější situace běžně uplatňuje jako preventivní opatření proti šíření koronaviru, bude používat i městská Nemocnice Slaný. Jejímu řediteli Štěpánu Votočkovi ji ve čtvrtek odpoledne předal středočeský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO).

Policisté si zaměřují na opilce a narkomany za volantem

6. 8. 2020 | Kladenští policisté se zapojili do rozsáhlé dopravní akce, která potrvá až do neděle 9. srpna po celém území Středočeského kraje. Kontroly jsou v těchto dnech zaměřeny především na kontrolu alkoholu za volantem a omamné látky.

Nestora pozdeňské kultury vyznamenal předseda parlamentu

6. 8. 2020 | Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček přijal pana Jaroslava Ulricha (91) z Pozdně spolu s delegací ze Slánska. Při této výjimečné příležitosti udělil panu Ulrichovi Pamětní medaili poslanecké sněmovny za celoživotní zásluhy a práci pro kulturu.

V srpnu padají hvězdy, nenechte si ujít pohled na oblohu

6. 8. 2020 | Měsíc srpen pokračuje na Hvězdárně Jaroslava Trnky ve Slaném v duchu pozorování planety Jupiter a Saturn. Planeta Saturn je typická svým výrazným prstencem a planeta Jupiter svými čtyřmi Galileovskými měsíci, které kolem ní obíhají. Vidět můžete i padající hvězdy. Otevřeno je standardně od 21:00 do 23:00 hodin.

Koronavirus v kraji nepřináší žádná nemilá překvapení

5. 8. 2020 | Dva nově prokázané případy nákazy koronavirem, jež byly zaznamenány za posledních 24 hodin. To ve středu odpoledne zanesli do svých tabulek středočeští hygienici pro Kladensko.

Dopravní policisté kontrolovali nákladní auta, další akce budou následovat

5. 8. 2020 | Policisté kladenského dopravního inspektorátu ve spolupráci s pracovníky Centra služeb pro silniční dopravu prováděli v uplynulých dnech dopravně bezpečnostní akci, při které se zaměřili se na náklaďáky.

Léta prodělků jsou pryč, nemocnice byly hospodařením v plusu

5. 8. 2020 | Přes 111 milionů korun vydělala loni pětice velkých středočeských nemocnic, oblastních nemocnic kraje. Plusový výsledek hospodaření vykázaly všechny.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kladensku?

4. 8. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme dnes?

Řešení se našlo a slánská tržnice je nová a hezčí

3. 8. 2020 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Městská tržnice ve Slaném v Soukenické ulici byla v pondělí 3. srpna ráno slavnostně otevřena v novém hávu. Zásluhou jednatelky Technických služeb, Zdeňky Brejchové, se podařilo uvést prostor do podoby jaká tu dosud nebyla. Na tržnici vznikl krámek s produkty z městského zahradnictví. Je zde nově i zázemí s posezením pro zákazníky. Soukromí trhovci s přebytky ze svých zahrad budou nyní moci prodávat vše na skládacích stolech, které jim správce tržiště zapůjčí přímo v místě. ...

Slánská radnice si posvítí na výtržníky, starosta chystá nová opatření

3. 8. 2020 | /FOTOGALERIE/ Radnice ve Slaném se více zaměří na nepřizpůsobivé osoby ve městě. Mládež, opilci a lidé závislí na drogách se poflakují po ulicích zejména večer v hloučcích, které kolemjdoucí berou raději obloukem. Problémy eskalují na více místech.

PŘED 10 LETY: Anenská pouť ve Smečně je dlouholetou tradicí

2. 8. 2020 | /FOTOGALERIE/ Ve Smečně se v roce 2010 konala tradiční Anenská pouť. Svatá Anna je totiž patronkou města. Letos se pouť kvůli opatřením proti koronaviru po dlouhých letech vůbec nekoná, můžete si však zavzpomínat alespoň s archivem Deníku.

Potepelský bazárek sklízí velký úspěch, za rok bude jubilejní

2. 8. 2020 | /FOTOGALERIE/ Potepelský bazárek rozbalil svůj krám v sobotu dopoledne v zahradě a na sále restaurace U Netopýra v Poteplí. Dobrovolnická akce chatařů z místní osady se koná devátým rokem a potrvá až do 10. srpna. Během roku přivážejí osadníci ze svých domovů nejen oblečení, ale vše, co už jim doma překáží, aby nabídli na blešáku za pouhých pět korun jiným lidem to, co by mohli ještě užít. Výtěžek z burzy je určený na akce pro děti, které v osadě rekreanti pořádají. ...

Ve Slaném se zaměří na poplatky za odpad podnikatelů

1. 8. 2020 | Město se zaměřuje na nakládání s tříděným odpadem ze strany místních podnikatelů. V kontejnerech na tříděný odpad se totiž množí papírové krabice, sklo i plastové obaly, které prokazatelně pocházejí od živnostníků. Radnice jim nyní vychází vstříc a nabízí možnost využívat separační nádoby rozmístěné po městě, aniž by riskovali pokuty.

Zahradní slavnost pro seniory se nesla v duchu pohádek

1. 8. 2020 | /FOTOGALERIE/ V Domově pro seniory v ulici Františka Kloze v Kladně se uskutečnila zahradní slavnost. Vedení domova uspořádalo pro svých 120 klientů letní setkání v duchu pohádkových postav a o zábavu se klientům domova postaral spolek Taška, který nikdy nechybí na podobných typech akcí, případně charitativních.

Potepelský bazárek začíná už v sobotu a potrvá přes týden

31. 7. 2020 | Tradiční Potepelský bázárek bude letos více než týdenní. Jedinečný blešák, který nemá široko daleko konkurenci, kde za pětikorunu koupíte i parádní značkové hadříky a další věci do domácnosti, hračky, knížky, porcelán a vše, co vás napadne, pořádají také letos chataři v hospodě U Netopýra v rekreační osadě Poteplí nedaleko Malých Kyšic.

Desítky členů lidické organizace pozastavily své členství v ČSBS

31. 7. 2020 | Několik desítek členů oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Lidice, včetně přeživších lidických dětí pozastavilo ve středu 29. července své členství ve svazu. Zároveň vstoupili do nového spolku Lidice Memory, který vznikl z podnětu přeživšího lidického dítěte Pavla Horešovského a za spolupráce potomků a příbuzných obětí lidické tragédie. Důvodem je dlouhodobá nespokojenost s tím, jak současné vedení svaz řídí, jak hospodaří a koho vyznamenává, uvedli členové v prohlášení, ...

O křesla v Kraji usilují starostové i starostky, advokátka i muzejnice

31. 7. 2020 | Podzimní krajské volby se nezadržitelně blíží. Do boje o hejtmanské křeslo jde letos ze středních Čech celkem šestnáct politických stran a uskupení. V porovnání se situací před čtyřmi lety je jich o čtyři méně, na druhé straně přibyli i úplní nováčkové.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Kraj získal bezúplatně pozemky u muzea v Lánech

30. 7. 2020 | Kladenské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo bezúplatně do vlastnictví Středočeského kraje dva pozemky o celkové výměře 866 metrů čtverečních v obci Lány. Oba pozemky tvoří společně veřejně přístupné prostranství před Muzeem T. G. Masaryka v Lánech.

Ve Slaném se zaměří na bezdomovce, ve vyhlášce přibude i zákaz žebrání

30. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Město Slaný získalo dotaci ve výši bezmála 400 tisíc korun na úhradu nákladů spojených se zajištěním pozice asistent prevence kriminality. Oproti dřívějším rokům slouží nyní asistenti pouze dva, ale zároveň již není podmínkou, aby sami pocházeli ze sociálně vyloučené lokality.

V Kladně chtějí postavit mrakodrap, autor návrhu se inspiroval v Chicagu

30. 7. 2020 | Rada města Kladna podpořila myšlenku investora postavit v Kročehlavech novou výškovou budovu a schválila podmínky prodeje nepoužívaného pozemku, které v září projedná i zastupitelstvo. Za velmi striktních podmínek a respektování územní studie by mohla vzniknout u výjezdu z Kročehlav.

Zdroj: Kladenský deník - zprávy - kladensky.denik.cz
06:12:14 | 07.08.2020Covidový semafor je bílý, devět okresů je zelených, bez rizika komunitního přenosu

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo mapu stupňů pohotovosti. Stupně pohotovosti vyplývají z aktuální epidemiologické situace. Okresy ČR jsou aktuálně převážně bílé, tedy se zanedbatelným rizikem, devět z nich je zelených, bez rizika komunitního ...

Hasiči po čelním střetu dvou vozidel museli vyprostit oba řidiče

30.07.2020 | Krimi

KLADENSKO - Informaci o vážné dopravní nehodě na silnici mezi Slaným a Řevničovem v okrese Kladno přijala tísňová linka středočeských hasičů dnes 30. ...

Nemocných chronickou virovou hepatitidou opět přibývá, léčba žloutenky stála vloni VZP skoro miliardu

28.07.2020 | Další

Nemocných hepatitidou opět mírně přibývá. Mezi roky 2018 a 2019 to byl nárůst přes 600 pacientů. Nejvíce klientů VZP trápí chronická hepatitida, ktero ...

Hydrometeorologický ústav vydal výstrahu: ve Středočeském kraji je nebezpečí požárů!

28.07.2020 | Z regionu

Český hydrometeorologický ústav vydal vzhledem k teplému počasí s minimem srážek a proudění velmi teplého vzduch od jihu pro Středočeský kraj i další ...

Ministerstvo zdravotnictví připravilo systém čtyř stupňů vyhlašování karanténních opatření - semafor

27.07.2020 | Zpravodajství

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky připravilo systém čtyř stupňů pohotovosti (takzvaný semafor), ...

Jesle nahradí dětské skupiny, vláda schválila novelu zákona o jeslích

21.07.2020 | Zpravodajství

Předškolní péče o ty nejmladší děti změní podobu. Vláda schválila novelu zákona o poskytování péče o dítě v dětské skupině. Dětské skupiny tak budou m ...

Jaká práva máte při cestách po železnici

20.07.2020 | Další

Cestování vlakem je díky pestré nabídce různých druhů vlakových spojů velice oblíbené. Ať už cestujete osobním vlakem, rychlíkem či lůžkovým nočním vl ...

Kriminalisté zaznamenali nárůst útoků na informační systémy a sítě organizací a firem ve Středočeském kraji

17.07.2020 | Krimi

Od počátku května zaevidovali středočeští kriminalisté vzrůstající počet oznámení týkající se napadení počítačů a serverů a to zejména u obecních úřad ...

Příroda v obležení: Jak a kam hlásit turistický vandalismus

15.07.2020 | Zpravodajství

Nadešel čas dovolených, který letos pro většinu Čechů bude ve znamení pobytu v tuzemsku uprostřed přírody. A právě ta dostane během letní sezony zabra ...

Cyklisté pozor! Jízda na kole může být spojena s neplodností

15.07.2020 | Další

Cyklistika a saunování - tyto oblíbené aktivity mohou podle lékařů zhoršovat kvalitu spermií, a tedy negativně ovlivňovat mužskou plodnost. U obou čin ...Pátek 7.8.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.