KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

Foto, video: Těžební věž jako pocta. Ve Stochově odhalili památník hornictví

24. 9. 2022 | Ve Stochově byl v pátek 23. září slavnostně odhalen památník hornictví, jímž je replika těžební věže. Navždy tak byla vytvořena připomínka nedávné historie patřící neodmyslitelně k městu.

Vědecká knihovna v Kladně se chystá na rozšíření. Změní se zřizovací listina

23. 9. 2022 | Obrovský ohlas vyvolaly nedávné informace Deníku, že areál Středočeské vědecké knihovny v Kladně by mohl být doplněn vybudováním kulturního a kreativního centra. Ozvala se řada lidí, kteří služby knihovny využívají, s obavami o její budoucnost. O nic z toho, co knihovna dnes nabízí, však lidé nepřijdou, ujistily Deník Zuzana Žídková za kraj, který je zřizovatelem příspěvkové organizace, i Jitka Hrušková přímo z knihovny. ...

Podívejte se: Slaný bude mít unikátní psí hřiště. Vzniklo přímo na míru

22. 9. 2022 | V rozlehlém parku v sousedství dětského hřiště mezi Stehlíkovou ulicí (u mlékárny) a Navrátilovou se v těchto dnech pilně pracuje na dokončení psí loučky. Hotovo má být do konce týdne. 

Video, foto: O samosběr jablek je velký zájem. Denně dorazí desítky lidí

21. 9. 2022 | Také v největším ovocnářském podniku, jímž je na Kladensku společnost Ekofrukt, je v těchto dnech v plném proudu sklizeň jablek a hrušek.

Plovárna ve Slaném neotevře ani příští rok. Zastupitelé neschválili rekonstrukci

20. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ V letošním roce měla být zahájena zásadní přestavba městské plovárny ve Slaném, která byla vybudována přesně před 120 lety. Koupaliště, které bylo v minulosti už několikrát přestavěno, mělo dostat nový kabát, včetně antikorových van, různých atrakcí atd. Celý areál by pak sloužil jako volnočasový i v době mimo plavecké hodiny.

Foto: Kruhák u Sletiště se povedl. Před stadionem se vyjímají sochy i zeď slávy

20. 9. 2022 | Kruhový objezd před kladenským městským stadionem Sletiště má za sebou první zatěžkávací zkoušku a po týdnu užívání převažují kladné ohlasy. Doprava se díky němu stala v tomto velmi frekventovaném místě konečně plynulou.

Video: Kladenská železniční trať se dočká modernizace. Práce začnou už letos

20. 9. 2022 | Modernizace více než pětikilometrového traťového úseku z Kladna do Kladna-Ostrovce začne ještě letos. Zahájeny budou přípravné práce. Smlouva se zhotovitelem je už podepsaná. Je jím Společnost Kladno, kterou tvoří Eurovia CS jako správce a Strabag Rail a Elektrizace železnic Praha jako společníci.

Vychovatelé se setkají v dětském domově. Dozvědí se, jak pečovat nejen o děti

19. 9. 2022 | Setkání vychovatelů, kteří celoročně pečují také o děti v Dětském domově Ledce, proběhne tento týden od úterý 20. do čtvrtka 22. září právě v ledeckém zařízení. Workshop je věnovaný tématům sebepéče tak, aby v menší skupině dostali všichni vychovatelé dostatečný prostor ke sdílení a zapojení se do témat.

Vytápění i bezdotykové technologie: V Kladně nově fungují chytré toalety

19. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ Nový pilotní projekt, který řeší nedostatek veřejných toalet ve městě, byl v těchto dnech spuštěn v Kladně v Zádušní ulici u Kladenského zámku. Do míst, kam i císař pán chodil pěšky, mají místní i návštěvníci na skok nejen z magistrátu, zámku, ale i z pěší zóny. Chytré toalety pro 21. století jsou duální, tedy rozdělené pro muže a ženy, vytápěné, esteticky opláštěné dřevem a využívají moderních bezdotykových technologií. ...

Fotokvíz: Poznáte obec na Kladensku?

19. 9. 2022 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kladensku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Obrazem: Kladenští studenti si adaptační kurz na Vysočině bezvadně užili

18. 9. 2022 | Prváci ze SOŠ a SOU Kladno se zúčastnili adaptačního kurzu na Vysočině. Noví spolužáci, noví kantoři, nové prostředí. Jiné je pro ně nyní zkrátka vše. Seznamka v podobě společného výletu je proto každoročně ideální pro prolomení bariér, předsudků a překonání prvotních obav.

Podívejte se: Prezident Miloš Zeman zapálil v Lánech Masarykovu vatru

17. 9. 2022 | Na počest 85. výročí úmrtí prvního československého prezidenta T. G. Masaryka zapálil v sobotu 17. září v podvečer prezident České republiky Miloš Zeman spolu s čestným předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem, pražským arcibiskupem Janem Graubnerem a středočeskou hejtmankou Petrou Peckovou (STAN) tradiční Masarykovu vatru.

Obrazem: Velvarští se dočkali. Společenský sál Hotelu Záložna slavnostně otevřel

17. 9. 2022 | Slavnostní okamžik, na který Velvarští roky čekali, nastal ve čtvrtek 15. září. Byl otevřen společenský sál někdejšího Hotelu Záložna na náměstí Krále Vladislava. Díky firmě Metal Trade Comax, která před časem budovu zakoupila a věnovala městu, místní získali multifunkční centrum pro konání plesů, divadelních představení i konferencí.

Obchvat Lotouše v podobě nového úseku D7 má stavební povolení

16. 9. 2022 | K dokončení D7 ve středních Čechách zbývají tři úseky o celkové délce 17 kilometrů. Měly by se stavět současně.

Knihovna v ohrožení? Znepokojení obyvatelé Kladna rozdrnčeli telefony na úřadu

15. 9. 2022 | S velkou pozorností se setkala informace Deníku, že středočeské hejtmanství plánuje výrazně rozšířit využití nynějšího objektu Středočeské vědecké knihovny v Kladně. Vedle knihovny by tam do tří let mělo působit ještě kulturní a kreativní centrum.

Fotokvíz: Poznáte obec na Kladensku?

13. 9. 2022 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kladensku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Nové centrum kreativity v Kladně: Vzniknout má z bývalé vědecké knihovny

13. 9. 2022 | Kulturní a kreativní centrum za téměř 128 milionů korun se chystá vybudovat v Kladně Středočeský kraj. Novinka, jež by v nyní nepoužívaných prostorách bývalé vědecké knihovny měla vytvořit zázemí pro práci i vzdělávání kreativních profesionálů, se má stát skutečností již v roce 2025.

Senior z Kladenska se ztratil na houbách. Pátral po něm i vrtulník

11. 9. 2022 | Kolem druhé hodiny odpoledne v neděli 11. září přijali středočeští policisté oznámení o ztraceném seniorovi z Kladenska, který se ráno vydal na houby. Po muži pátralo několik policejních hlídek a ze vzduchu jim pomáhal policejní vrtulník. Ztraceného houbaře se podařilo najít po zhruba třech hodinách.

Podívejte se: V Hornickém skanzenu Mayrau oslavili Den horníků

11. 9. 2022 | V Hornickém skanzenu Mayrau se v sobotu uskutečnila tradiční oslava Dne horníků. K tanci a poslechu zahrála Žehrovanka, Kupa Kladno a Caroline band. Kromě prohlídky expozic, soutěží nebo slaňování, se příchozí mohli těšit i na výstavu vozidel KVH Brandýsek.

Kladenské učiliště má nové prostory pro praktickou výuku také žáků s handicapem

10. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ Střední odborné učiliště a Praktická škola Kladno-Vrapice, která je svého druhu jedinou v kraji, jelikož se věnuje výuce velkého procenta žáků s různými handicapy, má nyní nové zrekonstruované výukové prostory pro praktickou výuku v Kladně-Švermově.

Zdroj: Kladenský deník - zprávy - kladensky.denik.cz
06:12:07 | 25.09.2022Zpravodajství KladnoDnes.cz

ČEZ: V Buštěhradě se v pondělí otevře veřejnosti fotovoltaika v průmyslovém areálu

Jak se ze slunečního záření každý rok vyrobí čistá elektřina pro téměř 700 domácností? Kdy fotovoltaická elektrárna vyrábí nejvíce, proč k provozu potřebuje tzv. měniče a co jsou to tepelné ztráty? To a mnohem víc se dozví všichni, kteří v pondělí ...

Středočeši třídí nejvíce ze všech krajů, i tak ale pravidelně nacházejí odpadky v přírodě

Pohozené odpadky ve volné přírodě jsou bohužel v České republice nepříjemnou realitou. Z nedávného průzkumu Iniciativy pro zálohování vyplynulo, že po ...

Nadace O2 spustila první ročník grantové výzvy Sázej stromy. Rozdá celkem půl milionu korun

Nadace O2 vyhlašuje první ročník grantového programu Sázej stromy.cz, díky kterému mohou nejen obce a školy získat až 100 tisíc korun. Do výzvy se moh ...

Ministerstvo dopravy: Modernizace tratě z Kladna do Kladna-Ostrovce se blíží, letos začnou přípravné práce

Ve stanici Kladno se za účasti ministra dopravy Martina Kupky uskutečnila prezentace modernizace traťového úseku z Kladna do Kladna- Ostrovce. Byla po ...

Ochrana a bezpečnost na pracovišti: Pracujte s rozumem

Bezpečnost na pracovišti by měla být v každém zaměstnání priorita číslo jedna. Ať pracujete v malé firmičce nebo obrovském korporátu, vždy je vaše zdr ...Neděle 25.9.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.