KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

Nad Kladenskem se na pár týdnů zahustí letový provoz

19. 4. 2019 | Kladensko - Obyvatelé Kladna zaznamenají nad městem opět na nějakou dobu zvýšený pohyb a hluk letadel. Bude se tak dít kvůli pravidelné údržbě vzletové dráhy na ruzyňském letišti.

Tip Deníku: Na Okoř se o Velikonocích vrátí rytíři

18. 4. 2019 | Okoř - Velikonoční rytířskou slavností, kterou pořádá skupina historického šermu Allgor, po roce opět ožije zřícenina hradu Okoř. Již poosmé v řadě tak bude touto oblíbenou akcí zahájena turistická sezóna hradu. Stane se tak v neděli 21. dubna, přičemž na návštěvníky bude čekat po celý den bohatý program. 

OBRAZEM: Oprava Doberské ulice v Kladně pokračuje

18. 4. 2019 | Kladno - Oprava Doberské ulice měla být původně dokončena loni v prosinci. Objevily se komplikace v podobě špatně uložených plynových přípojek a stavba se tehdy zastavila. 

OBRAZEM: Pečení pro dobrou věc a bazárek se nesly v duchu Velikonoc

18. 4. 2019 | Unhošť - Kavárna Slunce v Unhošti, která zaměstnává klienty se speciálními potřebami, uspořádala ve středu tradiční Pečení pro dobrou věc. Tentokrát se neslo v duchu velikonočním. Mimo lahůdek vytvořených v místní sluncové pekárně si mohli příchozí zakoupit dárečky a suvenýry v dobročinném bazárku, který se konal ve stejném objektu, v Centru služeb Slunce všem.

Seniorská obálka dorazila už i do Slaného

18. 4. 2019 | Slaný - Už jste slyšeli o Seniorské obálce? Jedná se o tiskopis, který může napomoci v krizových situacích. Nově dorazil i do Slaného.

Narkomani ohledy neberou, v Kladně se válí desítky stříkaček s jehlami

17. 4. 2019 | Kladno /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Prakticky denně musí strážníci v Kladně odklízet injekční stříkačky s jehlami po narkomanech. Nebezpečné nástrahy přitom číhají nezřídka i na místech, kde si hrají děti. Riziko nákazy je tak velké. Muži a ženy zákona proto problematiku neberou na lehkou váhu a zapojili se tak i do celorepublikové akce Jehla.

Rozhodnuto! Kulatou Bábu dostanou skauti

17. 4. 2019 | Kladno - Z někdejší hospody U Kulatý Báby v kladenském Podprůhonu, která nesla dlouhé roky oficiální název Restaurace U Maršnerů, bude skautská klubovna. Rozhodli o tom kladenští radní, kteří požadavek skautů podpořili. Skauti tím získají do užívání objekt za symbolickou jednu korunu, přičemž provozní náklady si budou hradit z vlastních prostředků.

MŠ Běleč letos oslaví pětačtyřicet let fungování

16. 4. 2019 | Běleč - Bělečská jednotřídní mateřská škola rodinného charakteru je zřizována obcí Běleč. Sídlí ve stejné budově, jako místní obecní úřad. Škola má vlastní kuchyň a přilehlou zahradu. Letos pak oslaví pětačtyřicet let fungování. Je to školka poskytující vzdělávání v přátelské a nekonfliktní atmosféře, kde se střetává svět nových znalostí, sportu, morálních hodnot a tradic.

OBRAZEM: Ohlédnutí za indickými dny

16. 4. 2019 | Slaný - Dny indické kultury ve Slaném jsou již minulostí. V osmi dnech měli slánští obyvatelé možnost si vybrat ze širokého spektra nabídky pro veřejnost, od tanečního vystoupení členů indické Delmi Dance Academy a Friendship Dance Group na Masarykově náměstí, přes besedy, kina, workshopy, indická jídla, tvoření krásných mandal, besed pro školská zařízení, jógy, hudebního vstoupení, malování henou, výstavu fotografií. ...

OBRAZEM: Opravy v ulici Milady Horákové v Kladně pokračují

16. 4. 2019 | Kladno - Ulice Milady Horákové v Kladně, která je nejdelší ve městě, je stále ještě podrobována rozsáhlé rekonstrukci. Oprava páteřní komunikace protínající Kladno byla zahájena v polovině října loňského roku. Vše pokračuje podle stanoveného harmonogramu, potvrzuje mluvčí Středočeského krajského úřadu v Praze Helena Frintová.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kladensku?

15. 4. 2019 | Kladensko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme dnes?

Slánský starosta Ivo Rubík by dnes oslavil šedesáté narozeniny

15. 4. 2019 | Slaný - Dlouholetý slánský starosta RNDr. Ivo Rubík (ODS), který vedl město bezmála patnáct roků, by v pondělí 15. dubna 2019 oslavil své 60. narozeniny. Jeho život bohužel 25. listopadu 2013 předčasně ukončila těžká nemoc, které podlehl ve svých 54 letech. Přestože odešel z našeho světa příliš brzy, velký přínos jeho osobnosti pro Slaný i vědu, které zasvětil část života, je nesporný.

OBRAZEM: Motorkáři zahájili sezonu

14. 4. 2019 | Stochov – Motorkáři zahájili novou sezonu ve Stochově v Bikers baru Vodárna. Na spanilou jízdu se vydaly stovky motorek, a to i přes nepřízeň počasí, které spíše připomínalo sychravý podzim.

OBRAZEM: O Velikonoční výstavu byl tradičně zájem

14. 4. 2019 | Lány - Muzeum T. G. Masaryka v Lánech pořádalo v neděli tradiční velikonoční prodejní výstavu. V nabídce nechyběly velikonoční pomlázky, vajíčka, beránci, květinové dekorace, šperky a jiné zajímavé výrobky. V kavárně bylo možné občerstvit se např. kávičkou a skvělými sladkostmi jesenických učňů a učnic. Už hodinu po otevření výstavy bylo parkoviště zaplněné.

OBRAZEM: Do Kladna se sjeli vinaři

14. 4. 2019 | Kladno - V sobotu hostily prostory kladenského kina Sokol Festival malých vinařů. Jednalo se již o druhý ročník a zájem malých vinařů byl obrovský, stejně tak ze strany veřejnosti. Návštěvníci mohli ochutnat víno od celkem osmnácti vinařů. Festival je jakousi slavnostní pro všechny milovníky dobrého vína od malých vinařů z Moravy a Čech a výrobců regionálních potravin.

Pohlednice z minulosti: Na konci války dopadly bomby na vlakové nádraží v Kladně

14. 4. 2019 | Kladno /FOTOGALERIE/ - Před koncem druhé světové války, když spojenecká vojska bombardovala strategické cíle tam, kde Hitler ještě držel své pozice, se Kladno bombardování vyhnulo. Bombardovány sice byly především průmyslové podniky a železniční uzly, avšak Poldina huť se cílem bombardérů nestala. Poldi totiž produkovala především klikové hřídele pro letectvo. Göringova Luftwaffe však na konci války neznamenala už prakticky žádnou hrozbu. ...

V Podprůhonu vzpomínali a slavili dvěstěpadesátku

13. 4. 2019 | Kladno /FOTOGALERIE/ - Sál bývalé hospody U Kulaté báby v kladenském Podprůhonu se tento týden naplnil více než třiceti pamětníky této kladenské čtvrti. Vzpomínalo se na dětství ve třicátých letech, na sousedské spory z let sedmdesátých. Mnohdy ukápla slzička, když se setkaly kamarádky ze sousedství poprvé po více než šedesáti letech.

OBRAZEM: Zápisy do prvních tříd pokračují

12. 4. 2019 | Slaný, Kladno - Zápisy prvňáčků na Kladensku jsou v plném proudu. Jak zjišťoval Kladenský deník, jen na 2. Základní škole na Komenského náměstí ve Slaném bylo zapsáno 68 kluků a děvčátek. Ve vesele vyzdobených třídách se děti při zápisu cítily velmi dobře.

Michael Hanke si odnesl ze soutěže World Press Photo stříbro, už podruhé

12. 4. 2019 | Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladenský fotograf Michael Hanke získal v krátké době už podruhé za sebou druhé místo prestižní soutěži World Press Photo (WPP), které se účastní fotografové celého světa.

Policisté ženě skok pod vlak rozmluvili

12. 4. 2019 | Kladensko - Těžké chvíle zažili ve středu krátce před 20. hodinou kladenští policisté. Na tísňovou linku 158 jim totiž zavolala sedmadvacetiletá žena a oznámila, že chce spáchat sebevraždu skokem pod vlak.

Zdroj: Kladenský deník - zprávy - kladensky.denik.cz
08:12:29 | 20.04.2019Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Bitva Libušín: Největší bitva v Evropě se blíží

10.04.2019 | Kultura

Kladno - 28. ročník historického festivalu Bitva Libušín, jehož tradičním vyvrcholením je největší středověká bitva ve střední Evropě, se uskuteční v  ...

Pylová sezona je již v plném proudu, nepodceňujme proto příznaky možné alergické reakce

05.04.2019 | Další

Podle České lékárnické komory (ČLnK) navštěvuje lékárny stále více dospělých lidí s alergickými příznaky. Alergie může postihnout pacienta v jakémkoli ...Sobota 20.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.