KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

Pohlednice z minulosti: Stavba Sítenského mostu

18. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Kvůli neustálé expanzi města Kladna směrem k dnešní Sítné byly na konci padesátých let minulého století vypracovány plány na přenesení městského centra právě na Sítnou. Základním požadavkem proto bylo dopravní spojení s centrem, avšak to komplikovalo sítenské údolí. Bylo jasné, že je potřeba postavit most. A tak vznikl Sítenský most, který je v dnešní době relativně častým místem pro ukončení života sebevrahů. ...

Starostové mají starosti, obávají se úbytku peněz do škol

18. 8. 2019 | Starostové měst na Kladensku mají obavy z chystané reformy financování škol. Podle kladenského primátora Dana Jiránka (ODS) a stejně tak starosty sousedního Slaného Martina Hrabánka (ODS), by reforma mohla znamenat příliv menšího počtu peněz zejména do přeplněných tříd, než jak tomu bylo dosud. V Kladně a Slaném vykonává v současnosti základní školní docházku kolem 9000 žáků.

Odvolací soud kladenským žalobcům vyhověl, ODS se musí veřejně omluvit

16. 8. 2019 | Pražský odvolací soud rozhodl o tom, že se Občanská demokratická strana musí veřejně omluvit bývalému primátorovi Kladna Milanu Volfovi a jeho náměstkovi Přemyslu Mužíkovi z Volby pro Kladno za to, že tyto dva někdejší představitele radnice před dvěma roky Dan Jiránek (ODS) na sociální síti nařknul, že měli co dočinění s vulgárními útoky na jeho osobu. Těch se na jaře v roce 2017 dopustil podnikatel - kamarád obou čelných politiků a pracující pro magistrát ve chvíli, kdy verbálně napadl Dana Jir ...

OBRAZEM: Deskové hry si společně zahráli ve vědecké knihovně

16. 8. 2019 | Středočeská vědecká knihovna v Kladně hostila ve čtvrtek akci s názvem Deskové hry s Tomem. Ti, kteří do knihovny dorazili, si mohli užít odpoledne plné zábavy. Přesvědčili se o tom, že se do knihovny nechodí jen kvůli půjčování knih. K dispozici byly například hry Bang, KeyForge, Zima mrtvých a další.

Krize v divadle pokračuje, zaměstnanci nechtějí pracovat pod novou jednatelkou

15. 8. 2019 | Divadelní sezóna v Kladně je v ohrožení. Herci a ostatní zaměstnanci Městského divadla Kladno (MDK) zahájili stávkou pohotovost. Ostře nesouhlasí se jmenováním nové jednatelky Ireny Žantovské, která vystřídala ve funkci Jana Krafku.

Potřebám Slunce bude sloužit nový automobil

15. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Slavnostní předání nového vozu Ford Transit Custom, které bude sloužit potřebám nadačního fondu Slunce pro všechny, se konalo před unhošťskou kavárnou Slunce. Celkem se jedná o čtrnáctý vůz, kterým vozový park Slunce disponuje. Důvodem pořízení dalšího vozidla je fakt, že několik aut Slunci dosluhuje.

Kladno by chtělo získat vápenné pece do svého majetku, jednání pokračují

15. 8. 2019 | Kladno bylo dlouhé roky spojeno s těžkým průmyslem. Dominovaly mu hutě a šachty ve městě i okolí a za prací sem dlouhá desetiletí přicházely tisíce dělníků, kteří zde založili své rodiny a usadili se tu nadobro. Přestože už je největší sláva a věhlas kladenských hutí tentam, jelikož spojené ocelárny dávno zanikly a poslední šachta byla zavřena v roce 2002, snaží se vedení města věhlasnou průmyslovou minulost lidem přiblížit a přilákat místní i návštěvníky na zajímavé industriální památky. ...

Kladno chce přilákat turisty na indutriální památky, tahákem je vápenka

15. 8. 2019 | Kladno se už dávno neprezentuje přívlastkem černé. Většina těžkého průmyslu odtud dávno vymizela. Přesto jsou místní na svoji průmyslovou minulost, věhlasné hutě a šachty, hrdí a pro příští generace chtějí uchovat to, co region nejvíce charakterizuje. Mezi největší industriální památky v Kladně patří Vojtěšská huť. Nachází se v průmyslovém areálu bývalých kladenských železáren.

Zaměstnanci kladenského divadla vyhlásili stávkovou pohotovost

14. 8. 2019 | Zaměstnanci Městského divadla Kladno (MDK) vyhlásili ve středu 14. srpna stávkovou pohotovost kvůli nesouhlasu s odvoláním Jana Krafky z funkce jednatele společnosti Divadla Kladno s.r.o. a jmenováním nové jednatelky Ireny Žantovské. Ta vzešla z otevřeného výběrového řízení.

OBRAZEM: Knovízské děti budou potkávat hříbka a sovu

14. 8. 2019 | Překvapení bude čekat v září na děti z knovízské mateřské školy. Cestu do budovy mateřinky totiž nově zdobí dvě parádní řezbářská díla. V Knovízi tak dokázali využít pokácených stromů. Z kusu stromu vyřezali dětem kamaráda hříbka, ze zbylého kusu kmene pak vytvořili krásnou sovu, která bude dohlížet na děti při cestě do školky.

Polovina čističky v Unhošti už je téměř hotová

14. 8. 2019 | Rekonstrukce čistírny odpadních vod (ČOV) v Unhošti za více než 50 milionů korun se přehoupla do druhé poloviny.

Řidiči, pozor! Silnice ze Slaného do Tuřan je uzavřena

13. 8. 2019 | Po silnici Slaný - Tuřany po ulici Dukelských hrdinů od pondělí 12. srpna už neprojedete! Silnice bude nadobro zaslepena a do konce roku napojena na silnici I/16 - nově vznikající obchvat.

Rekonstrukce kladenských bazénů se blíží ke konci

13. 8. 2019 | Díky nákladné rekonstrukci na kladenských koupalištích, se už co nevidět dočkají návštěvníci kladenského aquaparku a Letního koupaliště Sletiště nových toboganů. Dokončovací práce jsou v plném proudu a hotovo by mělo být ještě do konce letních prázdnin. 

Divadlo Kladno povede Irena Žantovská

12. 8. 2019 | Rozhodnuto. Novou jednatelkou Divadla Kladno je ekonomka, vysokoškolská pedagožka a zároveň divadelní režisérka Irena Žantovská. Divadlo vedl několik týdnů primátor města Dan Jiránek poté, co byl z pozice jednatele odvolán Jan Krafka kvůli špatnému hospodaření.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kladensku?

12. 8. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme dnes?

Kladeňáci si užívají nové autobusy, v úterý dorazil i první elektrobus

12. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Dopravní společnost ČSAD MHD Kladno objednala letos 32 nových bezbariérových autobusů, dvacet pět na ekologický pohon CNG a sedm naftových. Poslední dorazí do kladenského depa koncem srpna. Kromě těchto strojů, odzkoušeli Kladeňáci v úterý novinku. Tou je autobus na elektrický pohon.

Ve Velvarech ani v létě nezahálejí

12. 8. 2019 | Velvarští v letních měsících realizují několik akcí. Nejsložitější situace je nyní zřejmě ve zúžené části Chržínské ulice. Začala zde druhá část rekonstrukce přeložky nízkého napětí do země, a to v druhé části chodníku.

Buddhisté na Kladensku nezakotví, lidé je v Kamenných Žehrovicích nechtějí

12. 8. 2019 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Buddhistická nadace Tertön Foundation zamýšlela vybudovat u Kamenných Žehrovic jedno z největších buddhistických center na světě. Mělo vzniknout výhledově v areálu někdejší šachty Vaněk. Kvůli odporu místních občanů se to ale zřejmě neuskuteční a investor si tak musí najít jinou lokalitu.

Pohlednice z minulosti: Historie rozdělovského mostu

11. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Proměna okolí kladenské nemocnice, respektive železnice v její blízkosti, byla v sedmdesátých letech minulého století vskutku zásadní.

U Slaného vznikla cyklostezka, která pomůže propojit tři okresy

11. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Nový úsek cyklostezky mezi Slaným a Žižicemi byl v těchto dnech zprovozněn. Náklady na její vybudování jsou 2,6 milionu korun. Devadesát procent investice pokryje dotace.

Zdroj: Kladenský deník - zprávy - kladensky.denik.cz
02:12:37 | 19.08.2019Jak správně zvyšovat nájemné pomocí inflační doložky

Zvyšování nájemného má svá pravidla, která je pronajímatel povinen dodržovat. Pronajímatel si může zajistit pravidelné zvyšování nájemného přidáním inflační doložky do nájemní smlouvy. Řada běžně užívaných inflačních doložek je však z hlediska ...

Roztržitost za volantem je příčinou až čtvrtiny dopravních nehod. Manipulace s telefonem zvyšuje riziko až dvanáctinásobně

16.08.2019 | Další

Tři čtvrtiny řidičů se těsně před nehodou věnují okolnostem, které snižují jejich koncentraci na dění na silnici. Mezi nejčastější příčiny, jež narušu ...

Inspekce stahuje další nabíječku pro mobilní telefony. Při jejím použití hrozí vážný úraz elektrickým proudem

14.08.2019 | Zpravodajství

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu byla v nabídce nabíječka pro mobilní telefony "EKA-Q27 USB Hybrid Charger", která může znamenat ...Pondělí 19.8.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.