KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

PŘED 10 LETY: Na Stochovskou Thálii se sjeli diváci z Kladenska i okolí

25. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Přehlídka amatérských i profesionálních souborů se v roce 2010 konala na Stochově už potřinácté. Při tehdejším ročníku oblíbeného divadelního festivalu a vystoupení v podání Rádobydivadla Klapý se diváci stali přímými účastníky aktu, a to dokonce na jevišti. Herecké výkony tak mohli sledovat z bezprostřední blízkosti. Připomenout si tuto akci můžete díka archivu Deníku.

Kladno je městem dlouhověkých, letos slaví 101 let také Helena Duchoňová

25. 10. 2020 | Kladno je ideálním městem pro život, kde se lidé bezesporu dožívají vysokého věku. Už podruhé měl tento měsíc primátor města Kladna Milan Volf mimořádnou příležitost pogratulovat další oslavenkyni, která se dožívá 101 let.

Nejen houby, ale i covid opatření lákají lidi do lesů

25. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Houbařská sezona vrcholí a lesy jsou i nyní stále plné různých druhů hub a také lidí. Krásné slunečné sobotní počasí i covid opatření přivedlo proto více než jindy houbaře také do lesů v okolí Bílichova. Vábí nejen listí stromů hrající podzimními barvami a příjemná procházka, ale i možnost užít si pobyt v přírodě bez roušky. 

Ovocnáři zažívají zlé časy, úroda je solidní, ale brigádníci nejsou

25. 10. 2020 | Největší ovocnářský podnik v regionu Ekofrukt Slaný zažívá personální krizi, jaká tu za čtvrt století ještě nebyla. V současné době probíhá na zhruba 110 hektarech v okolí Slaného sklizeň jablek, které jsou pro firmu klíčovou komoditou. Podnik pěstuje ovoce celkově na zhruba 200 hektarech. A snad poprvé v historii není dostatek lidí, kteří by nyní na podzim jablka sklidili.

Lidé vesměs covid opatření v Kladně dodržují, ale najdou se i rebelové

24. 10. 2020 | Strážníci v Kladně kontrolují denně v ulicích občany, zda dodržují vládní nařízení kvůli koronaviru. Jak potvrzuje mluvčí městské policie Kladno Alena Purkytová, lidé většinou opatření dodržují, ale najdou se i rebelové. Kvůli tomu uložili strážníci tento týden už jednu pokutu a jeden případ poslali do správního řízení.

Starosty trápí v době covidu ze všeho nejvíce odpad od chatařů a turistů

24. 10. 2020 | Zatímco při jarním nouzovém stavu chataři a chalupáři znepokojovali starousedlíky, druhou koronavirovou vlnu nevraživost neprovází. Rekreantů je méně a jsou ukáznění, mezi místními se téměř neobjevují a zamíří-li přece jen do obcí, na roušky nezapomínají. K současnému stavu přispívají zkušenosti z jara i sychravé podzimní počasí.

Uzavření využije Středočeská vědecká knihovna ke stěhování knih i rekonstrukci

23. 10. 2020 | Knihovny jsou od čtvrtka na základě vládních nařízení a aktuální pandemické situaci do odvolání pro veřejnost uzavřené. Stejně tak i Středočeská vědecká knihovna v Kladně. Vrácené knihy po několikadenní karanténě pracovníci dezinfikují a poté je zařazují zpět do fondu. „On-line služby jsou pro čtenáře a studenty i nadále v provozu,“ sdělil ředitel knihovny Tomáš Ondrášek.

Města aktivizují dobrovolníky i telefony, díky zkušenostem jsou o krok dál

23. 10. 2020 | S nástupem přísnějších opatření, která mají omezit šíření koronavirové nákazy, aktivizují města a vesnice opět dobrovolníkyi krizové telefonní linky. Stejně jako na jaře se zaměřují na pomoc nejohroženějším skupinám, především seniorům.

V Kladně vzniklo další covid oddělení, většina operací se ruší

22. 10. 2020 | Nemocnice napříč Českou republikou rozšiřují počet lůžek pro pacienty nemocné koronavirem. Stejně postupují i Oblastní nemocnice Kladno a Nemocnice Slaný. V Kladně se veškerá péče o pacienty s onemocněním covid-19 tento týden nově přesunula (včetně infekční ambulance) do samostatného pavilonu M, kde se za normálních okolností nachází oddělení rehabilitace a chirurgie.

Pětině obcí na Kladensku se koronavirus zatím vyhýbá, jinde se ale nákaza šíří

22. 10. 2020 | Do pětiny obcí na Kladensku zatím koronavirová nákaza nepronikla. Patří mezi ně i nejmenší vesnice regionu, Libochovičky, kde žije 53 obyvatel. Včera to potvrdil starosta René Havelka. Na nule byla podle starostky Renaty Jandové nákaza i v Kutrovicích, kde je doma 113 lidí.

Lidé některá vládní opatření stále neberou příliš vážně

21. 10. 2020 | Od čtvrtka nastává v Česku opět lockdown. Řadu nepříjemných omezení musíme respektovat ale i v těchto dnech. Lidé se ve větším počtu nesmějí shlukovat ani venku na veřejném prostranství. To zřejmě neplatí pro čekatele ve frontě před Centrem správních agend v Kladně na náměstí Svobody v Kladně.

Opravený věžový vodojem získal cenu Stavba roku 2020

21. 10. 2020 | Ocenění Stavba roku 2020 získal věžový vodojem Veolia Smart Control Tower, který stojí v Kladně-Rozdělově v areálu vodáren. V současné době je v něm zcela nové pracoviště s moderním vodohospodářským dispečinkem. Cenu vodojem získal jako jediný středočeský projekt spolu s dalšími sedmi stavbami z celé České republiky. 

Do Letňan dorazila první část dodávky lůžek od firmy Linet

21. 10. 2020 | V připravované polní nemocnici v pražských Letňanech společnost Linet ve spolupráci s vojáky připravila první polohovací lůžka. Do pátku jich do areálu výstaviště přiveze 500, řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Do budovaného zařízení dnes také vojáci přivezli například polštáře či lůžkoviny ze skladu SSHR ve Štítině na Opavsku. Polní nemocnice by měla být připravena do konce týdne, spuštěna bude v případě nedostatku kapacit v ostatních nemocnicích. ...

U Stehelčevsi vznikne kruhový objezd, sníží se tím nehodovost

21. 10. 2020 | Kvůli častým nehodám se křižovatka u Stehelčevsi, vedle sjezdu z dálnice D7, změní v bezpečnější kruhový objezd. Náklady, na nichž se bude podílet kraj a Státní fond dopravní infrastruktury, mají dosáhnout částky 5,5 milionu korun.

Zásob krve mají v Kladně dostatek, požadavky na kovidovou plazmu zatím nejsou

21. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Hematologicko-transfuzní oddělení kladenské nemocnice o krev nouzi nemá. V souvislosti se druhou koronavirovou vlnou tam snížení počtu dárců nezaznamenali. Stejně jako ve slánské a rakovnické nemocnici, kde jsou dvakrát v měsíci v provozu jeho další odběrová místa.

Mezi Prahou a Kladnem pojede víc autobusů

20. 10. 2020 | Dopravní spojení mezi metropolí a Kladnem se výrazně zlepší. Středočeský kraj totiž zareagoval na připomínky měst a obcí a řadu autobusových spojů mířících do Prahy se chystá posílit.

První lůžka ze slánského Linetu zamíří do polní nemocnice v Letňanech ve středu

20. 10. 2020 | Evropská jednička mezi výrobci zdravotnických lůžek, společnost Linet, která má své továrny ve Slaném a Želevčicích, podepsala v pondělí 19. října smlouvu s českou vládou na dodávku 1618 lůžek pro pomoc v boji proti Covid-19. První lůžka zamíří rovnou do polní nemocnice v Letňanech už ve středu 21. října ráno. Kladenskému deníku to potvrdil Tomář Kolář, výkonný ředitel Linet Group.

Návštěvní hodiny u policie změnila pandemie

20. 10. 2020 | Ztížená může být kvůli opatřením souvisejícím s šířením kroronaviru návštěva některých specializovaných policejních pracovišť. Upozornila na to mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková s tím, že stejně jako další úřady a instituce mají až do odvolání omezenou provozní dobu.

Stoupenci hnutí vystavili ve Slaném drastické fotky potratů na pěší zóně

19. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Projekt Stop genocidě dorazil při svých cestách po republice v pondělí do Slaného. Organizace, která se už roky vymezuje vůči umělým potratům, se i přes nesouhlas slánské radnice rozložila se svými šestnácti informačními panely plnými drastických fotografií nenarozených dětí a peticí Za právo na život přímo uprostřed slánské pěší zóny.

Ve Štechově ulici v Kladně přibydou parkovací plochy i zeleň

19. 10. 2020 | Revitalizace části Štechovy ulice v Kladně se přehoupla do další fáze. Od poloviny října budou dělníci frézovat vozovku a pokládat nový povrch. Příjezd k supermarketu Billa zůstane zachován. Hotova jsou již čtyři parkoviště se zvýšenou kapacitou pro 80 aut, včetně kolmého stání na pravé straně vozovky.

Zdroj: Kladenský deník - zprávy - kladensky.denik.cz
02:12:23 | 26.10.2020Zpravodajství KladnoDnes.cz

Vyléčení pacienti z covidu-19 můžou pomoci darováním krevní plazmy, nemocnice hledají dárce

V průběhu infekce covid-19 se v těle nemocného vytvářejí specifické protilátky proti viru, který je původcem nemoci (SARS-CoV-2). Tyto protilátky v krvi vyléčené osoby přetrvávají delší dobu po uzdravení. Podání plazmy odebrané osobě, která ...

Bertíci se vrací do Středočeského kraje. Můžete pomoci dětem z dětských domovů

Od čtvrtka 22. října startuje ve všech hypermarketech a vybraných supermarketech Albert další ročník úspěšného charitativního programu Bertík pomáhá. ...

Oblastní nemocnice v Kladně má plně v provozu COVID oddělení v budově M

Vzhledem k epidemiologické situaci se Oblastní nemocnice Kladno vrátila k řešení z první vlny koronavirové krize, čímž je zřízení COVID oddělení v cel ...

Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Linka seniorů, organizace Elpida, opět spojuje své síly s organizací Junák - český skaut. Pracovníci Linky budou telefonicky na čísle 800 200 007 přij ...

Vláda uzavřela maloobchod a služby. Omezila pohyb na nákup a cesty do práce

Od čtvrtka 22. 10. 2020 vstoupí na území České republiky v platnost další, přísnější preventivní opatření proti šíření koronaviru SARS-CoV-2. Na zákla ...Pondělí 26.10.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.