KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

V Řisutech opravili rybník i silnici a nad obecním úřadem přistavěli školku

27. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Řisutští se pyšní nově zrekonstruovaným rybníkem, opravenou komunikací i rozšířenou mateřskou školu. Útlumem kulturních akcí v době covidové se o to intenzivněji věnovali stavebním pracím, které přinesou prospěch všem.

Ve Slaném pomáhá armáda, hasiči i úředníci. Druhá várka vakcín je na cestě

26. 1. 2021 | Nemocnice Slaný, kde se potýkají s agresivnější britskou mutací viru covid-19, hlásila v úterý 26. ledna již osm desítek infikovaných zdravotnických pracovníků z celkového počtu čtyř set zaměstnanců nemocnice.

Kladno chce investovat do sportovišť. Ve hře je i nová plavecká hala

26. 1. 2021 | Město Kladno finišuje s přípravou rozpočtu pro letošní rok. Kromě jiného by vedení města rádo investovalo do svých sportovních areálů. Mimo neodkladné rekonstrukce střechy zimního stadionu za 200 milionů korun, která začne v dubnu, se chtějí Kladenští věnovat úpravám aquaparku, fotbalových stadionů, ale i vybudování parkourového hřiště na Sletišti. Hovoří se ale i o dalších záměrech. Mezi nimi je například nová plavecká hala. ...

Ve Slaném řádí agresivní forma koronaviru. Onemocněli i očkovaní zdravotníci

25. 1. 2021 | Vzhledem k tomu, že ve slánské nemocnici onemocnělo v uplynulých týdnech už osmdesát lidí ze zdravotnického personálu a městská nemocnice se tak ocitla na hranici svých možností, bylo podezření, že se ve špitále objevila nová agresivnější mutace viru covid-19. To se aktuálně potvrdilo.

Na Slovance se zřítila opěrná zeď. Tuny stavebního materiálu poničily zastávku

25. 1. 2021 | V pondělí 25. ledna odpoledne se zřítila u autobusové zastávky na Stochově-Slovance opěrná zeď s oplocením. Tuny stavebního materiálu se poroučely k zemi a roztříštily i sklo zastávky. Bylo velké štěstí, že na zastávce autobusu v tu chvíli nikdo nestál. Zranění by patrně neunikl.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kladensku?

25. 1. 2021 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme dnes?

Montovanou švermovskou školku nahradí nová dřevostavba

25. 1. 2021 | Část švermovské školky Jiráskova, která sídlí v pavilonu ve Svojsíkově ulici, čeká rekonstrukce. Montovanou přízemní budovu nahradí moderní dřevostavba. V dalších etapách se počítá i s přístavbou patra.

Beřovičtí se dočkali znaku. Nechybí růže, šíp ani vlčí zuby

23. 1. 2021 | Obec Beřovice se historicky poprvé pyšní svým vlastním znakem a praporem. Díky iniciativě starosty Romana Maštalíře a místostarosty Martina Hulcra, se podařilo po dlouhých měsících příprav vytvořit symboly, které vesnici charakterizují. 

Cestu na Lounsko zkomplikují kolony v místě s omezením provozu

22. 1. 2021 | Přejet z Kladenska na Lounsko může pro řidiče obnášet komplikace. V pátek na to upozornil Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR, a to v souvislosti se stavbou označovanou jako zkapacitnění obchvatu D7 Louny.

Dr. Klaun se se v Kladně vznesl nad nemocnici, aby přinesl radost dětem

22. 1. 2021 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Neobyčejný zážitek a velká podívaná pro děti i přihlížející dospěláky se odehrála na dvoře kladenské nemocnice v pátek 22. ledna hodinu po poledni. Dr. Klaun se vznesl do nebe, kam vypustil pestrobarevné balónky a zahrál veselé písničky. Malí pacienti, za kterými v čase zákazu návštěv do špitálu nikdo nesmí, zažili tak nebývalou radost.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Kladenští strážníci předali dětskému centru finanční dar

22. 1. 2021 | Strážníci Městské policie Kladno dělají už dlouhé roky o adventu mezi sebou finanční sbírku pro děti z Dětského centra Kladno v Brjanské ulici. Ani čas covidový nebyl výjimkou, přesto se předání daru kvůli karanténě trochu opozdilo.

Nemocnice Slaný je zasažena covidem-19, nejvíce za celou dobu epidemie

22. 1. 2021 | Nemocnice ve Slaném se potýká s velkým počtem infikovaného personálu. Zařízení je na hranici svých možností. Podle starosty města Martina Hrabánka vypomáhá ve Slaném už i armáda v počtu šesti vojáků a do administrativy se zapojili pracovníci městského úřadu. 

ANKETA: Je Knovíz dobré místo pro život?

21. 1. 2021 | V rámci nového projektu Deník na návštěvě vám letos představíme vesnice a města v regionu z pohledu toho nejzajímavějšího, co se událo, co aktuálně nabízejí a kam mají v budoucnu nakročeno. Aktuálně jsme zavítali do Knovíze.

Knovízská školka sídlí v budově z 19. století, přesto je velmi moderní

21. 1. 2021 | Knovíz je podle Deníkem oslovených obyvatel dobrým místem k životu, a to nejen pro dospělé, ale i pro děti. Vesnice obklopená přírodou si dlouhé roky udržuje i svoji mateřskou školu, která sídlí v historické budově z roku 1881. Až do roku 1973 tu byla malotřídka. Posléze ale začali místní školáci dojíždět do školy v sousedních Pcherách a malotřídka se tak proměnila ve školku, kterou předškoláci navštěvují už od roku 1975. ...

Skokana z mostu hledali všichni, našli ho doma v posteli

20. 1. 2021 | Mladík z Kladna léčil svůj splín alkoholem a poté telefonicky oznámil kamarádovi, že jde spáchat sebevraždu skokem ze sítenského mostu. Kamaráda sdělením hodně vyděsil, ten proto jeho výhrůžku ihned oznámil policistům.

Do Pohádkové vánoční truhly věnovali lidé více peněz než jindy

20. 1. 2021 | Pohádková vánoční truhla v Kladně je plná. Lidé z Kladna a okolí do ní během adventu věnovali bezmála 75 tisíc korun. I přesto, že je složitá doba, lidé prokázali svoji štědrost a věnovali své peníze dětem, které žijí v dětských domovech. Kromě truhly mohla veřejnost přispět v Kladně i prostřednictvím Pohádkového vánočního stromu splněných přání, který při slavnostním rozsvícení zdobí pokaždé přáníčka dětí z dětských domovů. ...

Sáňkaři a bobisté vzali Lidice útokem, zasněžené území přilákalo stovky lidí

20. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Sáňkaři a bobisté vzali útokem lidické pietní území. Poté, co napadl první lednový sníh, vyrazily jich stovky na zasněžené lidické pláně. Tam, kde nacisté srovnali za druhé světové války původní obec se zemí, skotačily v uplynulých dnech davy rekreantů.

Šok: lidé sáňkovali na pietním místě v Lidicích

19. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Milovníci zimních sportů vzali o víkendu doslova útokem nejen české hory, ale také kopce ve středních Čechách. Na Kladensku si některé rodiny s dětmi užívaly radovánky na pietním místě Památníku Lidice, kde stávala původní obec, kterou nacisté za druhé světové války srovnali se zemí a obyvatelstvo povraždili. Ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík doufá, že to lidé udělali z nevědomosti. ...

V Kladně pokračuje výměna vodovodního potrubí

19. 1. 2021 | V současné době finišují práce na obnově významného vodovodního řadu vedoucího z vodojemu Kožova Hora do ulice Železničářů v Kladně. Přerušení dodávek pitné vody přesto odběratelům nehrozí.

Střechu slánského zimního stadionu opraví město letos

19. 1. 2021 | Stejně jako v Kladně musí letos i ve Slaném opravit střechu zimního stadionu. Slánský zimák – Veřejná sportovní hala (VSH) slouží sportovcům a veřejnosti už jedenačtyřicátou sezónu a další odklad oprav krytina již nesnese. Zhruba před deseti lety byla na střeše posílena hydroizolace. I tak už je nedostatečná. Střechu by v současnosti mohla ohrozit i bohatší sněhová nadílka.

Zdroj: Kladenský deník - zprávy - kladensky.denik.cz
06:11:52 | 28.01.2021Zpravodajství KladnoDnes.cz

Vakcína na covid-19 versus hackeři. Na co si dát pozor?

Není novinkou, že pandemii nového koronaviru zneužívají všemožnými způsoby hackeři po celém světě. V současné době je v jejich hledáčku velmi náročná logistická operace očkování. Zaměřují se na celý dodavatelský řetězec vakcín, který zahrnuje ...

Trojice detektivů Plesl, Langmajer a Šafařík řeší Zločiny Velké Prahy. Od neděle na ČT1

Píše se rok 1922 a společně s ním vzniká i Velká Praha - k centru se připojují Dejvice, Břevnov, Smíchov, Žižkov, Karlín, Nusle a další čtvrti. Zkušen ...

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková informuje: Kapacity máme, chybí nám vakcíny

Epidemiologická situace je ve Středočeském kraji je vážná, a to především kvůli vysokému podílu covid pozitivních občanů ve věkové skupině 65+. Aktuál ...

Středočeský kraj vyzývá dobrovolníky k pomoci ve zdravotnictví a v sociálních službách

Středočeský kraj se obrací na ty, kteří by mohli pomoci jako dobrovolníci zejména ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb. Připr ...

Krajské správě a údržbě silnic Středočeského kraje byla potvrzena pokuta 90 000 korun

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna zamítl rozklad podaný Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje a potvrdil prvos ...Čtvrtek 28.1.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.