KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

Spor o parkovací dům by mohl skončit dohodou

21. 2. 2019 | Slaný - Slánský parkovací dům pro 149 vozidel je už několik let předmětem soudního sporu. Město za stavbu a technologie zaplatilo zhotovitelské firmě KOMA od roku 2013 už více než 50 milionů korun.

Iveta Maierová: Masku si na sebe vezmu kdykoli, kdy to jen jde

21. 2. 2019 | Nové Strašecí – Období masopustů je v plném proudu. Zatímco v řadě měst a obcí už masopust oslavili, jsou i místa, která masopustní veselí teprve ovládne. Tím je například Nové Strašecí, kde se masopust koná 23. února. Na něj už se chystá také Iveta Maierová, která se v různých maškarách a oblecích přímo vyžívá.

V Kladně by mohla přibýt další Montessori škola

20. 2. 2019 | Kladno - Vznik další soukromé školy podpoří Kladenští. Svoji pobočku by ve městě mohla už od září provozovat ZŠ Montessori. Ředitelka Jana Udatná by ráda vytvořila zařízení v centru. „Obrátila jsem se na vedení Kladna s prosbou, zda bychom mohli pobočku vybudovat například na pěší zóně v budově U Floriána, kde už škola bývala. Prostory jsou to ideální,“ uvedla.

OBRAZEM: Kácení na Hájích už je v plném proudu

20. 2. 2019 | Slaný - Kácení ve slánském lesoparku Háje bylo zahájeno nakonec až v úterý 19. února. Nemocné, uschlé a jinak nebezpečné stromy u cest byly označeny a musí pryč. Jak se shodují odborníci, budou odstraněny pouze dřeviny, které už mají svoje odžito a mohly by být pro návštěvníky lesoparku hrozbou.

Tématem dalšího veřejného setkání bude modernizace trati Kladno – Praha

20. 2. 2019 | Kladno – Veřejné setkání, jehož tématem bude modernizace trati Kladno – Praha, se uskuteční již ve čtvrtek 21. února v 17 hodin v prostoru FBMI ČVUT v bývalých kasárnách v ulici Sportovců.

Knihovnický karneval se konal již podeváté

20. 2. 2019 | Slaný /FOTOGALERIE/ - Mezi oblíbené akce, které připravují nejen pro své malé čtenáře, ale i pro ty nejmenší děti z celého Slánska pracovnice městské knihovny V. Štecha, patří bezesporu velký knihovnický karneval. Letos to byl v pořadí již devátý, který se uskutečnil ve slánském městském kulturním centru Grand. Přítomné děti i jejich rodiče bavili v pestré programové nabídce, plném pohybu, soutěží a hezkých písniček členové Hudebního divadla Hnedle vedle. ...

Agresivní psy řeší ve městech různě. Slaný motivuje k jejich výcviku finančně

20. 2. 2019 | Kladensko - Případ dogy, která na Českolipsku napadla a pokousala na ulici jednadevadesátiletou ženu, a ta na následky zranění zemřela, otřásl Českem. Majiteli psa nyní hrozí trestní stíhání. Nestává se to sice často, ale podobné případy se opakovaně dějí napříč republikou a v minulosti se nevyhnuly ani Kladensku.

Skvost prvorepublikové zahradní architektury se ukrývá ve Slaném

19. 2. 2019 | Slaný /FOTOGALERIE/ - Park a vila továrníka Přibyla – takzvaný zámeček v areálu někdejší přádelny Benar v ulici K. H. Borovského ve Slaném, roky chátrají. Rozsáhlý komplex získali potomci továrníka po Sametové revoluci v restituci a posléze ho prodali Turkům. Území se mělo už před několika lety proměnit v rezidenční obytnou čtvrt, podnikatelský záměr ale dosud nebyl uskutečněn.

Vodojem se mění na Veolia Smart Control Tower

19. 2. 2019 | Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladenský rozdělovský vodojem sloužil dlouhá léta, byl odstaven v roce 1997 a nahrazen vodojemem novým. Od 30. let minulého století je jednou z nepřehlédnutelných dominant města. Výška věže je 42 metrů a nosný základ tvoří vnitřní mohutná ocelová konstrukce. V současné době prochází náročnou rekonstrukcí, která pečlivě dbá na co největší zachování původního vzhledu, ale přitom se do ní musí umístit mnoho moderních prvků a technologií. ...

Alkohol v hlavní roli. Strážníci o víkendu řešili hned několik opilců

18. 2. 2019 | Kladno – Ti, pro které se stal alkohol příliš silným soupeřem, zaměstnali o víkendu Městskou policii Kladno.

Američany zaujal slánský zimák, vybrali si ho mezi sedmi v republice

18. 2. 2019 | Slaný - Slánský zimní stadion si po čase vybrali pro účely natáčení filmaři. Na pět dní se zde usídlila americká produkce. Stejně jako jindy vše podléhá přísnému utajení. Kladenskému deníku se přesto podařilo zjistit alespoň nějaké informace. V pondělí a úterý se staví kulisy a přetírala se plocha na bílo. Pro účely natáčení se dále musela na celém zimáku zatemnit všechna okna.

Silnici do Trpoměch uzavřou až do poloviny července

17. 2. 2019 | Slánsko /VIZUALIZACE/ - Kvůli výstavbě mostu přeložky silnice I/16 Slaný - Velvary, bude dlouhodobě uzavřena silnice ze Slaného do Trpoměch.

Obyvatelé Kladna dluží za odpady 32 milionů korun

17. 2. 2019 | Kladno - Obyvatelé Kladna dluží 32 milionů korun za svoz komunálního odpadu. Vedení města proto bude muset situaci výhledově řešit. Nejen snížením dluhu, ale také zvýšením komfortu při nakládání s komunálním a tříděným odpadem v ulicích Kladna. A v neposlední řadě hledáním řešení, co bude s odpadem při zákazu skládkování, který začne platit od roku 2025. Veškerý dále již nevyužitelný komunální odpad by měl posléze končit ve spalovnách. ...

Kačičtí si opět užili masopustní veselí

16. 2. 2019 | Kačice /FOTOGALERIE/ – Již počtvrté se v Kačici uskutečnil masopustní průvod, který se stává rok od roku oblíbenější. Navíc přálo i počasí a tak si svátek hodování všichni náramně užili.

Koupí kladenský stadion SK město, nebo někdo jiný?

16. 2. 2019 | Kladno - „Fotbalový stadion SK Kladno bude převeden na město během několika dnů,“ hlásil na stránkách Kladenského deníku v závěru léta tehdejší primátor Kladna Milan Volf (VPK). Po půl roce však stále platí dřívější stav, stadion je v držení SK Kladno. Proč?

Autobusová linka ve Slaném v Nejtkově ulici bude od pondělí bez zastávky

15. 2. 2019 | Slaný /JÍZDNÍ ŘÁD/ - Autobusová zastávka v Nejtkově ulici na Smetanově náměstí ve Slaném nebude od pondělí 18. února do soboty 8. června v provozu. Z důvodu stavebních prací na budově Obchodní akademie, bylo nutné přistoupit k uzavření zastávky v sousední Nejtkově ulici.

V lesoparku na Hájích začne od pondělí průklest, poškozené stromy musí pryč

15. 2. 2019 | Slaný /MAPA/ - Ve slánském lesoparku na Hájích se bude od pondělí kácet řada stromů. Z bezpečnostního hlediska je to prý nevyhnutelné. Pryč musí více než stovka dřevin.

Červený kříž ocenil dárce krve se čtyřicítkou odběrů

15. 2. 2019 | Kladno /FOTOGALERIE/ – Celkem na pětadvacet osob čekalo v obřadní síni kladenského magistrátu ocenění za čtyřicet bezplatných odběrů krve. Z rukou předsedkyně Oblastní výkonné rady Českého červeného kříže Kladno Stanislava Klicmanové-Maříkové, kladenského radního Petra Soudka a bývalého zastupitele Vojtěcha Volfa všichni zúčastnění obdrželi Zlatou medaili Prof. MUDr. Jana Janského a krásnou květinu, od zástupců jednotlivých zdravotních pojišťoven pak také věcné dary. ...

Květinářka Eva Vopatová: MDŽ v poslední době Valentýna převálcoval

14. 2. 2019 | Kladno /ANKETA/ – Když se řekne svátek svatého Valentýna, většině lidí se ihned vybaví krásná květina, v mnoha případech rudá růže, jako důkaz lásky. Valentýn tedy logicky patří k obdobím, kdy do květinářství zamíří mnohem více lidí, než je tomu běžně. Je tomu tak i v případě kladenského rodinného květinářství Bellis, které sídlí nedaleko hlavní třídy.

První přednáška 13. ročníku Slánské akademie volného času je v sobotu

14. 2. 2019 | Slaný - Jarní semestr 13. ročníku Slánské akademie volného času bude zahájen v sobotu 16. února od 9.30 hodin v salonku Městského centra Grand přednáškou Michaely Selmi Wallisové z České společnosti archeologické na téma Středověké židovské hřbitovy ve světle archeologického výzkumu.

Zdroj: Kladenský deník - zprávy - kladensky.denik.cz
22:13:02 | 21.02.2019Středočeský kraj podporuje včelaře v boji proti včelímu moru

Kladno - Kampaň organizovaná kladenskou organizací Českého svazu včelařů, jejímž cílem je minimalizovat možnost nákazy včelím morem, bude pokračovat i v první polovině příštího roku. Zastupitelé kraje se ji rozhodli podpořit finanční dotací ve výši ...

Děti na startu rozhýbaly školní družiny

07.02.2019 | Další

Donedávna platilo, že děti trávily po vyučování v družině další hodiny sezením, ať už při přípravě úkolů, čtení, malování nebo hraní her. Nyní mají ša ...

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun

06.02.2019 | Z regionu

Společnost Lidl letos postaví dalších deset Rákosníčkových hřišť, čímž završí úspěšný projekt trvající neuvěřitelných osm let. O tom, která města se m ...Čtvrtek 21.2.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.