KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kladenský deník - zprávy

Z regionu

Kladenský deník - zprávy Zdroj: Kladenský deník - zprávy |

Fenku Lilly už se podařilo po sedmi dlouhých dnech odchytit v Číčovicích

25. 6. 2024 | Příběh Lilly sledovalo déle než týden mnoho lidí na sociálních sítí. Fenku si z kralupského útulku adoptovala paní Martina z Kladna. Ve stejný den, kdy si Lilly přivezla domů, na ni při venčení zaútočil jiný pes. Fenka se lekla, vyvlékla se z obojku a utekla. Martina za pomocí rodiny, přátel a jiných dobrovolníků hledala sedm dní. 

Lidé o průchod lesem v Kladně nepřijdou. Přibude nový přejezd se závorami

25. 6. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Chodci, pejskaři, cyklisté, rodiče s kočárky i turisté, kteří volí k procházkách a vyjížďkám kladenský příměstský les Lapák nedaleko lokality na Výhybce po modré turistické stezce, mají obavy, že kvůli modernizaci železniční trati protínající les, nebudou mít nově možnost průchodu přes koleje.

Kačicí voněl nejlepší guláš. Konal i se CHOBOTtriatlon a fotbalový turnaj

24. 6. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ V Kačici to v sobotu 22. června žilo hned na několika místech. Konal se totiž třetí ročník CHOBOTtriatlonu a také Kačický gulášfest, aby toho nebylo málo, mohli se zájemci zúčastnit také fotbalového turnaje. Prohlédněte si bohatou fotogalerii a také videa. 

Sídliště jako v Černobylu: Město na nás zapomnělo, říkají obyvatelé Bajkalu

24. 6. 2024 | /FOTOGALERIE/ Obyvatelé lokality zvané Bajkal v srdci nejlidnatějšího panelového sídliště v kladenských Kročehlavech žijí už déle než dvě desetiletí s pocitem, že na město zapomnělo. Přestože zejména lidem z bytového domu v Holandské ulici 2437 naslibovali na radnici v minulosti při setkáních s občany opakovaně lepší a moderní životní prostředí v okolí domu, pokaždé zůstalo jen u plánů na papíře a vizualizací.  ...

Kdo postaví dálnici D7 od Kutrovic na Lounsko? Přihlásilo se pět zájemců

24. 6. 2024 | Trasu dlouhou bezmála sedm kilometrů chce Ředitelství silnic a dálnic zprovoznit do tří let. Na budoucím úseku dálnice je dokončeno kácení, probíhá záchranný archeologický výzkum a to včetně zemních prací. Zahájení stavby ja naplánováno na druhou poloviny letošního roku.  

Pátrání se šťastným koncem. Ztracenou seniorku našli po třech dnech

22. 6. 2024 | Seniorka, která se ve čtvrtek 20. června odpoledne ztratila na Kladně, je v pořádku. Po téměř třech dnech byla nalezena zcela vyčerpaná, ale bez vážnějších zranění.

Podívejte se: Na Sletišti se konalo velké finále Desetiboje mladého strážníka

22. 6. 2024 | /FOTOGALERIE/ Velké finále soutěže Desetiboje mladého strážníka se uskutečnilo ve středu 19. června na Sletišti. Deset disciplín prověřilo rychlost, výdrž a šikovnost soutěžících. Nejvíce dvojice potrápily dřepy s výskokem a také sklapovačky. 

V Černuci padaly kroupy velké jako míčky. Poničily auta, úrodu i skleníky

21. 6. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Bouřka provázená obrovskými kroupami velkými jako pingpongové míčky se přehnala v pátek 21. června Černucí na Kladensku okolo 17.30 hodin. Intenzivní krupobití zasáhlo vše, co mu stálo v cestě. Místní mají potlučená auta, úrodu, skleníky i plastové okapy.

V Novasu uhynuly metráky ryb, rybáři museli odhánět i zloděje

21. 6. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Stovky mrtvých ryb pokryly ve čtvrtek hladinu Velkého slánského rybníka (Novas). Uhynuli jak candáti, cejni, plotice, perlíni, tak štiky i úhoři. Mrtvých ryb vytahali slánští rybáři okolo pěti metráků. Úhyn způsobil podle prvotních zjištění nedostatek kyslíku ve vodě. Aktuálně je v Novasu okolo 2,2 tun ryb. Viníka ovšem nelze bez závěrů odborných expertíz určit. S největší pravděpodobností hraje podstatnou roli i počasí. ...

Ze dne na den zůstala Jana na všechno sama. Honzovi se zastavilo srdce

21. 6. 2024 | Život mladé maminky Jany z Velvar se náhle přetočil naruby. Její manžel a otec dvou malých dětí zemřel v pondělí 13. května. Honzovi se při cestě autem zastavilo srdce. Dvě děti, dům, hypotéka. Jana zůstala na vše sama. Kolegové jejího muže pro rodinu zasaženou touto tragédií založili sbírku na portálu donio.cz.

Pozor! Varování meteorologů před silnými bouřkami platí i pro Kladensko

20. 6. 2024 | Velmi silné bouřky s přívalovými srážkami i kolem 50 mm, větší kroupy a nárazy větru kolem 70 km/h. Taková předpověď platí podle Českého hydrometeorologického ústavu pro celý Středočeský kraj. Nejhůře bude v pátek 21. června odpoledne a večer. V sobotu ustoupí na východ České republiky. 

Odmítám tvrzení, že kvalitní doktoři odchází, říká starosta o Nemocnici Slaný

20. 6. 2024 | Znepokojené nastávající maminky a rodiče malých dětí řeší už několik dní, kde si zajistit potřebnou náhradní lékařskou péči, jelikož Nemocnice Slaný počátkem týdne oznámila, že z provozních důvodů došlo k neplánovanému dočasnému uzavření porodnice, dětského a novorozeneckého oddělení. Gynekologického oddělení se přerušení provozu netýká. 

Hledá se Lilly! Na fenku z útulku zaútočil pes, vysmekla se z obojku a utekla

20. 6. 2024 | /FOTO/ Fence Lilly právě začínal nový život. Z kralupského útulku si ji adoptovala nová panička Martina a společně se těšily na nové zážitky. Ovšem idyla netrvala dlouho. Ve stejný den, kdy si Martina Řezáčová Lilly přivezla domů, na ni při venčení zaútočil jiný pes. Fenka se lekla, vysmekla se z obojku a utekla. Od té doby ji Martina za pomocí rodiny, přátel i kladenských strážníků hledá.

Skvělá zpráva: Na komíně v Kačici se podařilo okroužkovat dvě čápata

19. 6. 2024 | /FOTOGALERIE,VIDEO/ Letošní čápata na komíně v Kačici už mají prstýnky na nohou. Při kroužkování počátkem týdne se potvrdilo, že na hnízdě se podařilo čapím rodičům letos vysedět a odchovat dva čapí potomky, kteří se koncem léta společně s dospěláky vydají na zimoviště do teplých krajin.

Chovatelé v Zooparku Zájezd se dočkali! Vylíhly se čtyři želvičky barmské

19. 6. 2024 | Mláďata kriticky ohrožené želvy barmské se v Zooparku Zájezd vylíhla v úterý 28. května. Čtyři želvičky nyní nabírají sílu v zázemí a vede se jim skvěle. Navíc chovatelé očekávají, že další mláďata tohoto téměř vyhubeného druhu by se měla líhnout v příštích měsících.

V Konárovicích vybuchla propanbutanová láhev. Jeden muž je vážně zraněný

18. 6. 2024 | K výbuchu propanbutanové láhve došlo v úterý 18. června v 17.31 hodin v rodinném domě v Konárovicích. Jeden člověk utrpěl těžké popáleniny a do nemocnice musel být transportován letecky.

Kladenští i slánští strážníci bodovali ve střelecké soutěži v Kralupech

18. 6. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Střelecké soutěže O pohár starosty Města Kralupy nad Vltavou se zúčastnili také kladenští a slánští strážníci. Družstva obou měst si z tradiční soutěže odnesla medaile a poháry. 

Slánská nemocnice náhle uzavřela porodnici i dětské a novorozenecké oddělení

18. 6. 2024 | Neplánované dočasné uzavření porodnice a dětského i novorozeneckého oddělení zveřejnila slánská nemocnice na svém webu i na sociální síti v úterý 18. června ráno. Ve sdělení uvádí, že uzavření je způsobeno provozními důvody. Konkrétní příčinu ale neuvádí. Nastávající maminky a rodiče odkazuje slánská nemocnice do Kladna. Přijmout rodičky je také připravena Masarykova nemocnice v Rakovníku. 

Málokdo věřil, že přežijí noc. Díky hodným lidem dělají Karel a Karel pokroky

18. 6. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Dva kočičí kluci z popelnice se mají čile k světu, úplně vyhráno sice ještě nemají, ale dělají velké pokroky. Za šest dní obětavé péče, kterou jim věnuje Hanka Řeháková ze spolku Zachraň zvíře, přibrali deset deka, čili polovinu své původní váhy. Karel a Karel už nabrali tolik síly, že začínají dělat lumpárny a pořádají nikdy nekončící bratrské bitky. 

První pomoc pro všechny oslavila v Kladně 20. narozeniny

18. 6. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ První pomoc pro všechny se v pondělí 17. června konala v Kladně před radnicí letos podvacáté. Pořadatelem akce byla kladenská zdravotnická škola. Hlavní koordinátor Lukáš Lepič, učitel školy a zdravotnický záchranář, pozval na šest stanovišť nejen studenty, ale též spolupracující členy integrovaného záchranného systému.Zpravodajství KladnoDnes.cz

ŘSD: Vrcholí tendr na zhotovitele dostavby dálnice D7 v úseku Kutrovice - Panenský Týnec

Právě v těchto dnech vrcholí výběrové řízení na zhotovitele dostavby dálnice D7 v úseku Kutrovice - Panenský Týnec. Trasu dlouhou bezmála 7 kilometrů by ŘSD chtělo uvést do provozu do tří ...

V celé Praze i Středočeském kraji budou všechny autobusové a trolejbusové zastávky na znamení

V celé Praze i Středočeském kraji bude od 29. června 2024 sjednocen charakter všech autobusových a trolejbusových zastávek PID. Pro výstup v každé zas ...

Středočeši stárnou, počet seniorů v regionu se během tří dekád navýší o polovinu

Středočeský kraj reaguje na zvyšující se počet obyvatel a také na stárnutí obyvatelstva. V místech s největší poptávkou po lůžkách v domovech pro seni ...

Nové štítky na přejezdech posílí bezpečnost a pomohou v lepší identifikaci místa

Správa železnic začíná používat nové reflexní štítky s čísly přejezdů, které jsou lépe viditelné. V rámci pilotního projektu jimi osadí více než dvě d ...

Od neděle 9. června 2024 dojde k letním změnám jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 9. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k dílčím změnám, které zlepší nabíd ...Úterý 25.6.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes