KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Kladno a Středočeský kraj

Ateliér Zdeňka Milera v Kladenském zámku láká na nové exponáty

25. 2. 2021 | V Kladenském zámku byla tento týden slavnostně otevřena dokončená stálá expozice věnovaná výtvarníkovi Zdeňku Milerovi, autorovi slavného Krtka, který byl kladenským rodákem. Zemřel před deseti lety. V neděli 21. 2. ale také uplynulo 100 let od narození výtvarníka, jehož dílo obdivuje celý svět.

Agentka Scullyová v ulicích Kutné Hory? Režisér bondovky točí nový velkofilm

23. 2. 2021 | V České republice začalo natáčení hollywoodského velkofilmu White Bird: A Wonder Story. Filmaři také na několik dní obsadí Kutnou Horu. A není vyloučeno, že se tak v ulicích města budete moci potkat s velkou filmovou hvězdou.

Zdeněk Miler by se dožil 100 let, Kladno pro něj připravilo rok oslav

21. 2. 2021 | Kladno si v neděli připomene významné výročí slavného rodáka výtvarníka Zdeňka Milera autora kresleného Krtka. Oslavil by 21. února 100. narozeniny. Zdeněk Miler zemřel před deseti lety a Kladeňáci na něj dodnes s láskou vzpomínají.

PŘED 10 LETY: Katapult prověřil pevnost Domu kultury ve Stochově

24. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Stovky návštěvníků, známé melodie a tři muzikanti na pódiu. Tak vypadal v lednu roku 2011 koncert skupiny Katapult ve Stochově.

Divadlo nehraje, potěšit může však může i v této době

14. 1. 2021 | Městské divadlo Kladno neustává ve svých aktivitách ani v době covidové. Vánoce už jsou sice za námi a divadla nehrají, nicméně dárky můžete obdarovávat své blízké, příbuzné nebo kamarády po celý rok. Ať už se jedná o významná výročí, svátky nebo jubilea. K tomuto účelu spustilo Kladenské divadlo prodej dárkových poukazů.

VIDEO: Čeká se na velké filmové hity. Možná je uvidíte i doma

27. 12. 2020 | Kdo by si pomyslel, že jednou nebudeme vědět, co promítnou kina za týden. A zda budou vůbec otevřená. Žijeme v čase, kdy jisté je leda to, že po noci přijde ráno. Tipovat, kdy uvidíme odložené filmové premiéry, je jako věštit z křišťálové koule. Ale přesto. Pojďme se trochu těšit.

Do krajských muzeí a galerií lze nakouknout jen přes internet

25. 12. 2020 | Alespoň to zkusit, i když se naděje na úspěch moc vysoká nejeví. Taková byla představa středočeského radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jana Jakoba (Spojenci-TOP 09), když hlavní hygieničce Jarmile Rážové posílal žádost o výjimku z omezení v rámci opatření proti šíření koronaviru pro návštěvníky středočeských skanzenů. Ty musí mít zavřeno - stejně jako další kulturní instituce. ...

Koncert pro radost se rozezní už dnes večer

20. 12. 2020 | /VIDEO/ Večer o čtvrté adventní neděli se rozezní kaplí Zasnoubení Panny Marie ve Slaném hudba. Koncert pro radost si můžete vychutnat on-line už dnes večer 20. prosince od 20 hodin v podání pěveckého souboru Consortium Camerale Slanense. 

Štáb České televize natáčel v Kladně miniseriál

14. 12. 2020 | /FOTOGALERIE/ Filmový štáb České televize se v pondělí 14. prosince zabydlel na parkovišti před Kinem Hutník v Kladně na Sítné. Jak sdělila produkční Markéta Otevřelová, vzniká zde nová televizní minisérie, kterou by diváci měli na obrazovkách České televize vidět už v příštím roce.

Jary Tauber: Píseň 'Jako včera' má rockový nádech a nabízí spoustu kontrastů

5. 12. 2020 | /ROZHOVOR/ Kladenský muzikant Jary Tauber vydá v neděli 6. prosince svou další píseň s videoklipem. Ta nese názem Jako včera, přičemž se na ní podílel také raper Abde. Jary Tauber se nejen o nové skladbě rozpovídal v rozhovoru pro Kladenský deník.

Zdroj: kladensky.denik.cz | Další zprávy »
10:13:38 | 01.03.2021

Pondělí 1.3.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.