KladnoDnes.cz
KladnoDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Kladno a Středočeský kraj

Česko zpívá koledy i na Kladensku. Zpěvník najdete ve středu v tištěném Deníku

6. 12. 2022 | /FOTOGALERIE/ Už podvanácté se ve středu 7. prosince od 18 hodin potkají lidé napříč Českou republikou a spolu s Deníkem a Českým rozhlasem si zazpívají koledy. Po dvou covidových letech se oblíbená akce Česko zpívá koledy opět uskuteční živě na náměstích i návsích.

Podívejte se: Nová kniha zve čtenáře na Kladensko do země knížat a králů

5. 12. 2022 | Kniha s názvem Pozvání do země knížat a králů, na jehož titulní straně se vyjímá městys Vraný, byla v podvečer 1. prosince pokřtěna v Malé galerii Vlastivědného muzea ve Slaném a slavnostně uvedena do světa.

Sexuální násilí na plátně. Film Když promluvila se vrací ke kauze Weinstein

5. 12. 2022 | Sexuální násilí a nechutné vyděračské praktiky ho dovedly za mříže, kde sedí už dva roky. Bylo jen otázkou času, kdy Harvey Weinstein, respektive jeho kauza vstoupí i na filmové plátno. Stalo se. V kinech je od konce minulého týdne film Když promluvila. Režisérka Maria Schraederová se v něm vrací k tomu, jak se před pěti lety rodila klíčová reportáž o jednom z nejmocnějších a nejarogantnějších mužů Hollywoodu, jenž překročil hranice profesní i lidské etiky. A jehož případ odstartoval hnutí MeToo ...

Podívejte se: Pekelný rej v podání krampušáků zažili ve Vinařicích poprvé

4. 12. 2022 | Řinčení řetězů, rachot zvonků, ohnivé efekty, pekelný smrad, huňaté kožichy, obří rohy a děsivé masky. Takové bylo setkání s obávanými krampušáky, kteří v neděli v podvečer dorazili do Vinařic, aby zde předvedli svoji pekelnou show za doprovodu hudby.

Podívejte se: Publikum v kině Sokol zahřál festival Kladenský svařák

4. 12. 2022 | V kladenském kině Sokol se v sobotu 3. prosince uskutečnil 2. ročník folkového festivalu Kladenský svařák. Kapely jako Samson a jeho parta, Mandala, Kupa Kladno, Gladly S.W. a KudyKam se během odpoledne a večera vystřídaly na pódiu.

Video, foto: Na vánoční besídku v Ledcích přijel i známý skladatel a textař

3. 12. 2022 | Vánoční besídku v záplavě sněhových vloček a doprovodu hudby a zpěvu Jiřího Březíka a Jiřího Peka, dětí ze základní umělecké školy s učitelem Jaroslavem Dobnerem uspořádala v pátek 2. prosince pro své zaměstnance a desítky místních obyvatel zemědělská společnost Agra Řisuty.

KVÍZ: Eliška a její… Karel Čapek. Jak dobře znáte Olgu Scheinpflugovou?

3. 12. 2022 | Vynikající herečka, spisovatelka, básnířka i autorka divadelních her. To byla Olga Scheinpflugová, od jejíhož narození 3. prosince uplynulo 120 let. Co víte o ženě, která vešla ve známost také jako životní partnerka a manželka Karla Čapka? 

Kapela Mandala složila hymnu kamínkářů, živá premiéra bude v Kladně

2. 12. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Kamínkování, které sleduje putování malovaných kamenů světem, se v Česku stalo fenoménem. A teď už má dokonce i svou vlastní hymnu. Kamínkářskou modlitbu hraje folková kapela Mandala z Řisut na Kladensku. Živě ji představí v premiéře na druhém ročníku folkového festivalu Kladenský svařák v sobotu 3. prosince v Kině Sokol v Kladně.

Spisovatel Pavel Kosatík: Slováci mají schopnost rychle se zvednout ze země

2. 12. 2022 | Pavlu Kosatíkovi nedávno vyšla kniha Slovensko 30 let poté, ve které popisuje mnohdy bouřlivý vývoj u našich sousedů během tří dekád jejich samostatnosti, od éry Vladimíra Mečiara až po současnost.

Obrazem: Tuchlovické náměstí oživil jarmark a vystoupení dětí

1. 12. 2022 | Na tuchlovickém náměstí se první adventní neděli konal odpolední vánoční jarmark, na kterém vystoupily děti z Mateřské školy v Tuchlovicích a Základní umělecké školy ve Stochově. Poté se všichni návštěvníci odebrali do svých domovů, aby se na místě opět sešli ještě týž večer při rozsvícení vánočního stromu.

Zdroj: kladensky.denik.cz | Další zprávy »
04:12:40 | 07.12.2022

Středa 7.12.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.