InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Kladno a Kladensko - Vaše zprávy | Krimi

KladnoDnes.cz
Pondělí 20.11. 2017 | Nikola
 
KladnoDnes.cz
Zpravodajství online - KladnoDnes.cz

K vážné nehodě mikrobusu na karlovarské dálnici letěl vrtulník

14.11.2017 | Krimi
V neděli těsně před půl osmou ráno byla na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášena dopravní nehoda dodávky za 10. kilometrem dálnice D6 ve směru z Prahy do Karlových Varů.
Ilustrační snímek | Foto: hzscr.cz
Krajské operační a informační středisko vyslalo k události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno s rychlým záchranným automobilem, cisternovou automobilovou stříkačkou a velitelským automobilem. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela také jednotka HZS hl. m. Prahy ze stanice Petřiny.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že dodávka narazila do svodidel a skončila na boku uprostřed vozovky. Uvnitř vozidla cestoval řidič a dalších šest osob, z nichž jedna byla zaklíněna s těžkým zraněním. Ostatní cestující už byli mimo havarované vozidlo s lehčími zraněními, řidič vyvázl bez úhony na zdraví.

Hasiči zaklíněnou osobu vyprostili přes zadní část vozu pomocí páteřové desky bez použití hydraulické vyprošťovací soupravy a předali ji do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Po nezbytném ošetření byla zraněná osoba přeložena do vrtulníku a transportována do střešovické nemocnice. Ostatní zranění byli převezeni pozemní cestou do nemocnic v Motole a Kladně.

Po zadokumentování nehody hasiči uklidili vozovku a pak se vrátili na své základny. Dálnice byla po celou dobu ve směru do Karlových Varů uzavřena a policie odkláněla dopravu mezi křižovatkami na 7. a 12. kilometru po staré silnici. Provoz byl obnoven až po desáté hodině.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Středočeský kraj chce snížit počet trestných činů v kraji a zvýšit pocit bezpečí občanů
Nejlepším kempem roku 2017 se stal Autocamp Sedmihorky
Dehydratace hrozí i na podzim. Jak ji předejít?
Středočeský kraj připravuje oslavy 100. výročí založení samostatného státu
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.